Byli legioniści. Dublet Prijovicia, ważny gol Kulenovicia

Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

09.02.2021 09:00

(akt. 09.02.2021 09:10)

Aleksandar Prijović strzelił dwa gole, Sandro Kulenović zdobył zwycięską bramkę dla Rijeki, a Ondrej Duda miał asystę w meczu przeciwko Borussii Moenchengladbach. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Dublet Prijovicia

W 17. kolejce Saudi Professional League Al-Ittihad FC wygrał z Al-Fateh 4:1. Dwa gole dla "Tygrysów" strzelił Aleksandar Prijović. W pierwszej sytuacji piłkę przed pole karne podał Saud Abdul Hamid, a "Prijo" pokonał bramkarza po uderzeniu w lewy, dolny róg bramki. Drugą bramkę zdobył na początku drugiej połowy. Garry Rodrigues podał do niepilnowanego reprezentanta Serbii, który przyjął sobie futbolówkę, a następnie umieścił ją w siatce. Prijović zagrał w tym sezonie w 16 meczach, strzelił trzy gole i miał asystę.

Gol na wagę zwycięstwa

Sandro Kulenović zapewnił zwycięstwo Rijece w meczu ligowym przeciwko Lokomotivie Zagrzeb. Wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem drużyny ze stolicy Chorwacji, jednak decydujący okazał się doliczony czas gry. Najpierw Robert Murić pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na byłym napastniku Legii, a chwilę póżniej gola na 3:2 strzelił Sandro Kulenović. 21-latek przyjął piłkę w polu karnym i trafił do siatki po mocnym strzale z 16. metra. Kulenović strzelił w tym sezonie pięć goli i miał cztery asysty.

Ważne zwycięstwo Koeln

W 20. kolejce Bundesligi FC Koeln sensacyjnie wygrało z Borussią Moenchengladbach 2:1. Asystę przy pierwszym golu miał Ondrej Duda. W 3. minucie meczu Słowak precyzyjnie podał do Elvisa Rexhbecaja, który zmylił obrońców i strzelił gola po uderzeniu w prawy róg bramki. "Źrebaki" doprowadziły do wyrównania w 16. minucie. Florian Neuhaus uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się rykoszetem od jednego z obrońców i kompletnie zmyliła bezradnego bramkarza. Bohaterem "Kozłów" okazał się Rexhbecaj. W 55. minucie wykorzystał błąd obrońcy i ustalił wynik meczu na 2:1. Zwycięstwo pozwoliło Koeln zwiększyć przewagę punktową nad strefą spadkową do czterech "oczek".

Gol Carlitosa

W derbach Aten Atromitos przegrał z Panathinaikosem 2:3. Jedną z bramek dla "Koniczynek" zdobył Carlitos. Hiszpan wykorzystał złą interwencję bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Był to jego szósty gol w bieżących rozgrywkach.

Bramka w sparingu

Dinamo Moskwa wygrało sparing z Rubinem Kazań 3:2. Wynik spotkania otworzył Sebastian Szymański. 21-latek oddał znakomity strzał z dystansu. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Gole dla "Dinamowców" strzelali także Daniił Fomin oraz Nikołaj Komliczenko. (Gol od 23:40)

Zwycięstwo Piasta

Michał Żyro zdobył bramkę w drugim meczu z rzędu. Tym razem były piłkarz Legii trafił do siatki w spotkaniu przeciwko Śląskowi Wrocław (2:0). Piłkę w pole karne dośrodkował Arkadiusz Pyrka, a Żyro strzelił gola po uderzeniu głową z najbliższej odległości. 28-latek zagrał w tym sezonie w 18 meczach, zdobył pięć bramek i miał cztery asysty.

Asysta Augusto

Raphael Augusto miał asystę w meczu ligi Bangladeszu. Brazylijczyk podał piłkę do Sohela Rana, który trafił do bramki po strzale z dużej odległości. Augusto jest piłkarzem Abahani Limited od listopada 2020 roku. Jak dotąd wystąpił w trzech meczach i miał jedą asystę. (Gol od 53:10)

Czy pamiętasz tych piłkarzy. Cz. 1.

1/15 Zagrał 14 razy w reprezentacji Polski, obrońca, ale w Legii spędził tylko pół roku, nie zagrał w oficjalnym meczu, a w sparingu dostał czerwoną kartkę chwilę po wejściu na boisko.