Jakub Waliszewski

Źródło:

30.03.2022 09:00

(akt. 29.03.2022 19:34)

Armando Sadiku ustrzelił dublet, Aleksandar Prijović zdobył kolejną bramkę w Australii, a Walerian Gwilia zagrał w reprezentacji Gruzji. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Sadiku zawodnikiem meczu

Armando Sadiku zaliczył znakomity występ przeciwko Leganes. Albańczyk trafił do siatki już w 23. minucie. Alvaro Lemos dograł piłkę z prawej strony pola karnego wprost pod nogi Sadiku, który mocno uderzył pod poprzeczkę i nie dał bramkarzowi szans na interwencję. W końcówce drugiej połowy dołożył drugie trafienie. Momentalnie dopadł do piłki odbitej przez bramkarza i wpakował ją do bramki. Sofascore ocenił jego występ na 8.6. Żaden inny piłkarz nie otrzymał w tym spotkaniu wyższej oceny.

6. gol Prijovicia

W 20. kolejce australijskiej A-League Western United wygrał z Brisbane Roar 3:2. Jedną z bramek w tym meczu zdobył były piłkarz Legii, Aleksandar Prijović. Leo Lacroix dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a "Prijo" trącił piłkę głową i skierował ją do siatki. Był to jego szósty gol w tym sezonie.

Krótki występ Gwilii

Gruzja wygrała w meczu towarzyskim z Bośnia i Hercegowiną 1:0. Krótki występ zaliczył Walerian Gwilia. 27-latek pojawił się na boisku w 75. minucie i zastąpił Zuriko Dawitaszwiliego. Dla Gwilii był to 41. mecz w narodowych barwach. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział natomiast inny były piłkarz Legii, Waleri Kazaiszwiliego.