News: Ondrej Duda: Legia ma kilku dobrych piłkarzy

Jakub Waliszewski

Źródło:

17.09.2020 09:00

(akt. 16.09.2020 23:10)

Ondrej Duda zmienił klub, Radosław MajeckI zadebiutował w barwach AS Monaco, a Nemanja Nikolić strzelił gola. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Duda piłkarzem FC Köln

Ondrej Duda został nowym zawodnikiem FC Köln. Reprezentant Słowacji przeniósł się do drużyny "Kozłów" z Herthy Berlin. Z nowym klubem związał się czteroletnią umową, a kwota transferu wyniosła około 7 milionów euro. - "Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem. 1. FC Köln to klub, który dobrze znam. To dla mnie ekscytujące wyzwanie. Dam z siebie wszystko dla FC" – mówił Duda.

Debiuty byłych legionistów

Radosław Majecki rozegrał cały mecz przeciwko FC Nantes (2:1). Przy straconym golu mógł zachować się lepiej, gdyż Ludovic Blas uderzył piłkę nożycami w sam środek bramki. Strzał zaskoczył jednak polskiego bramkarza i goście doprowadzili do wyrównania. W końcówce spotkania piłkarze z księstwa zdobyli drugą bramkę i zapewnili sobie zwycięstwo. Poza tym swoich debiutów doczekali się Carlitos, Arvydas Novikovas i Konrad Michalak.

Zwycięstwo w Pucharze Grecji

Olympiacos Pireus pokonał w finale Pucharu Grecji AEK Ateny 1:0. Jedyną bramkę zdobył Lazar Randjelović. Cafu pojawił się na murawie w 76. minucie i zastąpił Mathieu Valbuenę. Dla Portugalczyka jest to drugie trofeum zdobyte w Grecji. Wcześniej sięgnął z klubem po mistrzostwo kraju.

Kolejny gol Nikolicia

W meczu 4. kolejki węgierskiej OTP Bank Liga Fehervar FC wygrał z Puskas Academy 3:1. Wynik spotkania otworzył Nemanja Nikolić. Loic Nego podał piłkę do niepilnowanego Węgra, który bez najmniejszych problemów trafił do pustej bramki. Dla 32-latka było to czwarte trafienie w obecnym sezonie.

Walukiewicz trafia w sparingu

Sebastian Walukieiwcz strzelił gola w meczu towarzyskim przeciwko AS Romie. 20-latek wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywala i wpakował piłkę do siatki po uderzeniu głową. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Asysta Koseckiego

Jakub Kosecki zaliczył bardzo dobry występ w meczu przeciwko Bursasporowi. Były zawodnik Legii pojawił się na boisku w 65. minucie i po zaledwie czterech minutach mógł cieszyć się z asysty. "Kosa" przejął piłkę w środku pola, a następnie zagrał ją do Mehmeta Akyuza, który minął obrońcę i pokonał bramkarza po strzale w lewy róg bramki. Po 1. kolejce Adana Demirspor jest liderem rozgrywek.

Gol Chimy Chukwu

W 1. kolejce drugiej ligi chińskiej Taizhou Yuanda wygrała z Suzhou Dongwu 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Daniel Chima Chukwu. Nigeryjczyk popisał się efektowną przewrotką i nie dał szans bramkarzowi rywali.