Jakub Waliszewski

Źródło:

19.08.2020 12:00

(akt. 19.08.2020 11:40)

Nemanja Nikolić ustrzelił dublet, Armando Sadiku prawdopodobnie zmieni klub, a Michaił Aleksandrow pojawił się na murawie po raz pierwszy od ponad roku. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Dublet Nikolicia

W 1. kolejce węgierskiej OTP Bank Ligi Fehervar FC zremisował z Zalaegerszegi 3:3. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Nemanja Nikolić. W końcówce pierwszej połowy sfaulowany w polu karnym został Funsho Bamgboye, a piłkę na jedenastym metrze ustawił sobie Nikolić. Węgier wziął duży rozbieg i uderzył w sam środek bramki, czym zupełnie zmylił golkipera. Po 45. minutach na tablicy wyników widniał remis 2:2. Na samym początku drugiej części meczu "Niko" powininen mieć asystę. 32-latek wystawił piłkę Bamgboyi, który miał przed sobą pusta bramkę, jednak uderzył nad poprzeczką. W 61. muncie piłkarze "Vidi" wyszli na prowadzenie. Były zawodnik Legii oddał znakomity strzał zza pola karnego i trafił w prawe okienko bramki. Rywale doprowadzili do wyrównania na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Rzut karny na bramkę zamienił Benjamin Babati. W następnej kolejce Fehervar FC zagra z Paksi FC.

Sadiku zmieni klub?

Armando Sadiku rozwiązał kontrakt z Levante za porozumieniem stron. Teraz Albańczyk nie może narzekać na brak ofert. Zainteresowane pozyskaniem 29-latka są takie kluby jak RCD Mallorca, UD Las Palmas, CD Tenerife oraz kluby tureckie.

Aleksandrow wraca do gry

Michaił Aleksandrow pojawił na boisku po raz pierwszy od ponad roku. Bułgar zagrał 12. minut w meczu ligowym przeciwko Lewski Sofia. Dla 31-latka był to debiut w drużynie Ardy Kardżali. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Orlando Sa piłkarzem Malagi

Orlando Sa został nowym zawodnikiem hiszpańskiej Malagi. Umowa Portugalczyka z "Boquerones" będzie obowiązywała do końca sezonu 2020/2021. "Jestem graczem zespołowym i postaram się zrobić to, co najlepsze dla zespołu. Mężczyźni potrzebują dobrych wyzwań. To może być jedno z największych wyzwań mojego życia. Chcę ciężko pracować, aby być graczem, którym byłem wcześniej". - powiedział w swoim pierwszym wywiadzie.

Łukasik piłkarzem Ankaragucu

Daniel Łukasik podpisał kontrakt z MKE Ankaragucu na dwa lata z możliwością przedłużenia o rok. W zespole "Serc" przebywał dotychczas na zasadzie wypożyczenia z Lechii Gdańsk. - "Cieszę się z renegocjacji z Danielem Łukasikiem, który pokazał się z dobrej strony w poprzednim sezonie. Myślę, że w kolejnym wniesie znacznie więcej do naszego zespołu" - powiedział prezydent klubu, Fatih Mert.

Gol Vranjesa

W 4. kolejce bośniackiej Premijer ligi Borac Banja Luka pokonał Zrijnski Mostar 1:0. Autorem jedynej bramki był Stojan Vranjes. Almedin Ziljkić przeprowadził indywidualny rajd i dograł piłkę w pole karne do Vranjesa, który pokonał bramkarza po uderzeniu w prawy róg bramki. Po czterech meczach zespół z Banja Luki jest wiceliderem ligi.