Jakub Waliszewski

Źródło: tr.beinsports.com

24.03.2021 09:00

(akt. 24.03.2021 11:51)

Domagoj Antolić miał dwie asysty w meczu ligowym, Ricardo Sa Pinto obejrzał czerwoną kartkę, a Michał Kucharczyk po raz kolejny okazał się bohaterem Pogoni Szczecin. Co słychać u byłych legionistów?

Dwie asysty Antolicia

W spotkaniu Damac FC z Abha Club nie brakowało goli i emocji. "Rycerze Południa" wygrali 4:3, a przy dwóch trafieniach asystował Domagoj Antolić. Chorwat dośrodkował piłkę z rzutu wolnego wprost na głowę Farouka Chafaiego, który bez problemu pokonał bramkarza. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Chafai. Ponownie z rzutu wolnego dośrodował Antolić, a Algierczyk trafił do siatki po uderzeniu głową. Warto dodać, że wszystkie cztery asysty Antolicia w tym sezonie były przy bramkach zdobytych przez Chafaiego i w każdej sytuacji Chorwat wrzucał piłkę ze stałego fragmentu. 30-latek zagrał w tym sezonie w 11 meczach, strzelił dwa gole i miał cztery asysty.

Czerwona kartka Sa Pinto

W 31. kolejce tureckiej Super Lig Yeni Malatyaspor zremisował z Gaziantep FK  2:2. W 35. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Malatyasporu. Z decyzją arbitra nie zgadzał się Ricardo Sa Pinto, za co obejrzał żółtą kartkę. Portugalczyk kontynuował swoje protesty i ostatecznie został odesłany na trybuny. Pod wodzą 48-latka Gaziantep FK wygrał trzy mecze, cztery zremisował i cztery przegrał.

Kucharczyk bohaterem Pogoni

Michał Kucharczyk w drugim meczu z rzędu okazał się bohaterem Pogoni Szczecin. Tym razem "Kuchy" zdobył zwycięską w meczu z Lechią Gdańsk. Kacper Kozłowski podał piłkę do znajdującego się w polu karnym Kucharczyka, który uderzył lewą nogą i pokonał Dusana Kuciaka.

Gol Dudy przeciwko Borussi

W 26. kolejce Bundesligi FC Koeln zremisowało z Borussią Dortmund 2:2. Jedną z bramek dla "Kozłów" zdobył Ondrej Duda. Jude Bellingham zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Duda i z dużym spokojem umieścił futbolówkę w siatce. Słowak zagrał w tym sezonie w 28 meczach, strzelił 4 gole i miał 6 asyst.

Asysta Michalaka

W minionej kolejce ligi tureckiej Galatasaray przegrało z Rizesporem 3:4. Wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, jednak w doliczonym czasie gry decydującą bramkę zdobył Fernando. Konrad Michalak podał piłkę do niepilnowanego Brazylijczyka, który bez problemu wykorzystał okazję. Michalak zagrał w tym sezonie w 25 spotkaniach, zdobył dwie bramki i miał sześć asyst.

Porażka Erzurumsporu

W 31. kolejce ligi tureckiej miało miejsce także spotkanie Antalyasporu z Erzurumsporem. Już w 25. minucie doszło do pierwszej zmiany. Arvydas Novikovas zastąpił na boisku Cenka Alkilica. Kilkanaście minut później "Dadaslar" wyszli na prowadzenie. Novikovas podał piłkę z prawej strony do Aatifa Chahechouhe, który uderzył w kierunku bliższego słupka i umieścił futbolówkę w bramce. Po 45 minutach Erzurumspor prowadził 1:0, jednak losy spotkania odwróciły się w drugiej połowie. Jakub Szumski aż trzykrotnie musiał wyciągąć piłkę z siatki i Erzurumspor przegrał piętnaste spotkanie w lidze.

Gol Tomasiewicza

W 22. kolejce PKO Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała ze Stalą Mielec 3:1. Jedyną bramkę dla biało-niebieskich zdobył Grzegorz Tomasiewicz. Piłkę w pole karne podał Albin Granlund, a Tomasiewicz wykończył akcję strzałem z bliskiej odległości. 24-latek zagrał w tym sezonie w 22 meczach i strzelił 3 gole.

Debiut Sadiku

Armando Sadiku zadebiutował w barwach Club Bolivar. Albańczyk pojawił się na murawie w 69. minucie meczu eliminacji do Copa Libertadores. Jego zespół wygrał z urugwajskim Montevideo Wanderers aż 5:0. W ostatniej rundzie Club Bolivar zmierzy się z kolumbijskim Atletico Junior.