News: Byli legioniści: Elton i Łukasik asystują

Byli legioniści: Elton i Łukasik asystują

Emil Kopański

10.11.2015 15:01

(akt. 07.12.2018 18:56)

Kolejny niezbyt dobry tydzień mają za sobą byli legioniści. Trwa impas w sytuacji Artura Boruca, który nadal przesiaduje na ławce rezerwowych AFC Bournemouth. Asysty na swoim koncie zapisali natomiast Elton Brandao i Daniel Łukasik. Zapraszamy do zapoznania się z naszym tradycyjnym raportem!

W zestawieniu bierzemy pod uwagę zawodników, którzy występowali w barwach Legii w ostatnich 10 latach (od sezonu 2005/2006, wyjątkiem pozostaje Artur Boruc) i rozegrali minimum 15 oficjalnych spotkań w pierwszym zespole.

Mikel Arruabarrena (Eibar) – Eibar pokonało Getafe 3:1. Były napastnik Legii zameldował się na murawie w 81. minucie, zastępując Sergiego Enricha.

Inaki Astiz (APOEL Nikozja) – APOEL zremisował na wyjeździe z Omonią Nikozja 2:2. Astiz rozegrał pełne spotkania, a już w 6. minucie obejrzał żółtą kartkę.

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – sytuacja Boruca w klubie nieco się skomplikowała. Były legionista po raz kolejny obejrzał mecz z ławki rezerwowych, a jego koledzy przegrali z Newcastle United 0:1.

Ariel Borysiuk (Lechia Gdańsk) – Lechia po prawdziwym dreszczowcu uległa na wyjeździe Ruchowi Chorzów 2:3. Borysiuk wyszedł na boisko w podstawowym składzie, rozegrał 85 minut, po czym zmienił go Michał Żebrakowski.

Marcin Burkhardt (Czerno-More Warna) – drużyna Burkhardta wygrała na wyjeździe z Montaną 4:0, ale Polak nie zagrał w tym meczu.

Wladimer Dwaliszwili (Pogoń Szczecin) – rozegrał cały mecz przeciwko Legii Warszawa (0:1), ale nie zaliczy tego występu do udanych. Zmarnował bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki, nie trafiając czysto w dośrodkowaną z prawej strony piłkę.

Elton Brandao (EC Vitoria Salvador) – Vitoria pokonała na wyjeździe Macae Esporte FC 2:0. Elton wszedł na boisko w 78. minucie w miejsce Faela. 12 minut wystarczyło mu, aby zapisać na swoim koncie asystę przy trafieniu Rhaynera.

Łukasz Fabiański (Swansea City) – rozegrał całe spotkanie przeciwko Norwich City (0:1).

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar uległ Ufie 1:2. Gol rozpoczął mecz w pierwszym składzie, a boisko opuścił w 63. minucie, zmieniony przez Chumę Anene.

Roger Guerreiro (Aris Limassol) – nie wystąpił w wygranym 2:1 meczu z Ethnikos Achna.

Maciej Iwański (Ruch Chorzów) – rozegrał pełne spotkanie przeciwko Lechii.

Tomasz Jarzębowski (Wigry Suwałki) – Wigry poległy w starciu z Wisłą Płock (1:2), ale były legionista nie zagrał w tym meczu.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – drużyna Jędrzejczyka wygrała prestiżowe spotkanie z CSKA Moskwa 2:1. Były legionista miał w tym swój udział – rozegrał całe zawody.

Dossa Junior (Konyaspor Kulubu) – nie znalazł się w osiemnastce meczowej na spotkanie z Fenerbahce Stambuł (0:1).

Marcin Komorowski (Terek Grozny) – nie zagrał w wygranym 2:1 meczu ze Spartakiem Moskwa.

Maciej Korzym (Górnik Zabrze) – rozegrał 90 minut w przegranym 0:1 meczu z Koroną Kielce i obejrzał żółtą kartkę.

Daniel Łukasik (Lechia Gdańsk) – pojawił się na boisku w drugiej połowie meczu z Ruchem, zastępując Sławomira Peszkę. W 68. minucie popisał się doskonałym podaniem do Michała Maka, a ten wykorzystał dogranie i zdobył drugą bramkę dla Lechii.

Kamil Majkowski (Błękitni Raciąż) – zespół z Raciąża doznał kolejnej porażki, tym razem ulegając Sokołowi Aleksandrów Łódzki 0:2. Majkowski rozegrał 90 minut i został upomniany żółtym kartonikiem.

Bruno Mezenga (Akhisar Belediyespor) – wyszedł na murawę w podstawowym składzie Belediyesporu na mecz z Kasimpasą (1:2). Na boisku spędził 72 minuty, po czym został zmieniony przez Aykuta Cevikera.

Jan Mucha (Slovan Bratysława) – Slovan wygrał z Senicą 2:1, a Mucha rozegrał całe spotkanie.

Nacho Novo (Carolina RailHawks) – w drugiej lidze amerykańskiej trwają baraże, w których zespół byłego legionisty nie bierze udziału.

Adrian Paluchowski (Zagłębie Sosnowiec) – cały mecz z Chrobrym Głogów (2:0) obejrzał z ławki rezerwowych.

Helio Pinto (Al-Mesaimeer SC) – drużyna Pinto przegrała na wyjeździe z El-Jaish 2:5. Portugalczyk rozegrał całe spotkanie.

Miroslav Radović (Hebei China Fortune) – rozgrywki drugiej ligi chińskiej dobiegły końca. Drużyna Radovicia awansowała do Super Ligi.

Piotr Rocki (Ruch Radzionków) – Ruch wygrał 2:0 z Przemszą Siewierz. Rocki rozegrał 90 minut, obejrzał też żółtą kartkę.

Maciej Rybus (Terek Grozny) – Terek wygrał spotkanie ze Spartakiem Moskwa 2:1. Były legionista rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się w 72. Minucie, zastępując Igora Lebedenkę.

Orlando Sa (Reading FC) – lepszy od Reading okazał się zespół Cardiff City (2:0). Były napastnik Legii rozegrał całe spotkanie.

Jorge Salinas (Olimpia Asuncion) – Olimpia wygrała na wyjeździe z Rubio Nu 3:1. Salinas rozegrał całe spotkanie.

Wojciech Skaba (Ruch Chorzów) – mecz z Lechią spędził na ławce rezerwowych. Nie zagrał też w meczu III-ligowych rezerw Ruchu.

Marcin Smoliński (Olimpia Grudziądz) – w meczu z Sandecją Nowy Sącz (0:0) grał przez pełne 90 minut, został napomniany żółtą kartką.

Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) – przeciwko Ruchowi rozegrał całe spotkanie.

Rafał Wolski (KV Mechelen) – zespół Wolskiego poległ w potyczce z KV Kortrijk (0:1). Były piłkarz Legii nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Dariusz Zjawiński (Cracovia) – wszedł na boisko w 68. minucie wygranego 4:1 meczu ze Śląskiem Wrocław, zmieniając Bartosza Kapustkę.