News: Byli legioniści: gdańscy asystenci

Byli legioniści: gdańscy asystenci

Emil Kopański

07.10.2015 17:41

(akt. 07.12.2018 19:51)

Bardzo średnio wypadli w miniony weekend byli legioniści. Dobrego imienia całej grupy bronili lechiści – Ariel Borysiuk i Daniel Łukasik asystowali przy bramkach kolegów, podobnym wyczynem może pochwalić się Elton Brandao. Jedynym byłym graczem Legii, który wpisał się na listę strzelców w ostatnich dniach, okazał się Piotr Rocki. Zapraszamy do zapoznania się z naszym tradycyjnym raportem!

W zestawieniu bierzemy pod uwagę zawodników, którzy występowali w barwach Legii w ostatnich 10 latach (od sezonu 2005/2006, wyjątkiem pozostaje Artur Boruc) i rozegrali minimum 15 oficjalnych spotkań w pierwszym zespole.

Mikel Arruabarrena (Eibar) – Eibar pokonało na wyjeździe UD Las Palmas 2:0. Arruabarrena znalazł się poza osiemnastką meczową.

Inaki Astiz (APOEL Nikozja) – APOEL rozniósł Enosis 5:0, lecz bez udziału byłego legionisty.

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – były bramkarz Legii pomógł swojej drużynie zremisować z Watford (1:1), spędzając na murawie pełne 90 minut.

Ariel Borysiuk (Lechia Gdańsk) – Lechia wygrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 3:0. Borysiuk rozegrał pełne 90 minut. W doliczonym czasie gry dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Grzegorza Kuświka, który celnym strzałem ustalił wynik meczu. Były legionista został też napomniany żółtą kartką.

Marcin Burkhardt (Czerno-More Warna) – nie zagrał w zremisowanym 1:1 meczu z Ludogorcem.

Wladimer Dwaliszwili (Pogoń Szczecin) – nie zagrał w meczu z Ruchem Chorzów (2:0) z powodu urazu.

Elton Brandao (EC Vitoria Salvador) – Vitoria pokonała na wyjeździe Bahię 3:1. Elton rozegrał pełne spotkanie, a w 84. minucie asystował przy trafieniu Diego Renana.

Łukasz Fabiański (Swansea City) – zespół „Bambiego” podzielił się punktami z Tottenhamem Hotspur Londyn (2:2). Były gracz Legii rozegrał całe spotkanie.

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar przegrał z Łokomotiwem Moskwa 0:3. Były legionista cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Roger Guerreiro (Aris Limassol) – Aris uległ na wyjeździe Doxie 1:2. Roger rozpoczął spotkanie w wyjściowej jedenastce, a murawę opuścił w 52. minucie, zmieniony przez Mathewa Boniface. Obejrzał też żółtą kartkę.

Maciej Iwański (Ruch Chorzów) – rozegrał pełną drugą połowę meczu z Pogonią Szczecin (0:2). W przerwie zastąpił Macieja Urbańczyka.

Tomasz Jarzębowski (Wigry Suwałki) – Wigry bezbramkowo zremisowały z Miedzią Legnica. Znajdującego się w pierwszym składzie byłego legionistę w przerwie zluzował Kamil Lauryn. „Jarza” obejrzał wcześniej żółty kartonik.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – Krasnodar zremisował na wyjeździe z Ufą 1:1. Jędrzejczyk zameldował się na murawie w 42. minucie, zmieniając Witalija Kałeszina. Kilka minut przed końcem został upomniany żółtą kartką.

Dossa Junior (Konyaspor Kulubu) – były obrońca Legii nie zagrał w wygranym 2:1 meczu z Trabzonsporem.

Marcin Komorowski (Terek Grozny) – Terek wygrał z Rubinem Kazań 2:1, ale Komorowskiego w tym spotkaniu nie zobaczyliśmy.

Maciej Korzym (Górnik Zabrze) – rozegrał 58 minut w meczu z Legią Warszawa (2:2), po czym zmienił go Mariusz Magiera. Był bliski zdobycia bramki, ale jego strzał nieznacznie minął bramkę Dusana Kuciaka.

Daniel Łukasik (Lechia Gdańsk) – rozegrał 85 minut meczu z Jagiellonią. Zaliczył asystę przy fenomenalnej bramce Macieja Makuszewskiego, a zastąpił go Aleksandar Kovacević.

Kamil Majkowski (Błękitni Raciąż) – Błękitni na własnym terenie zostali rozgromieni przez Świt Nowy Dwór Mazowiecki 5:0. Majkowski, zmagający się z kontuzją mięśnia, nie zagrał w tym meczu. Być może będzie już gotowy do sobotniego starcia z Energią Kozienice.

Manu (Vitoria Setubal) – nie zagrał w meczu z Estoril Praia (1:0).

Bruno Mezenga (Akhisar Belediyespor) – drużyna Mezengi sprawiła niespodziankę, remisując na wyjeździe z Fenerbahce Stambuł 2:2. Brazylijczyk wszedł na boisko w 89. minucie, zastępując Custodio.

Łukasz Mierzejewski (Górnik Łęczna) – Górnicy zremisowali na wyjeździe z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza 1:1. Mierzejewski grał przez 79 minut, a w jego miejsce pojawił się Paweł Sasin.

Jan Mucha (Slovan Bratysława) – Slovan pokonał Zlote Moravce 2:0. Mucha rozegrał pełne spotkanie.

Nacho Novo (Carolina RailHawks) – drużyna byłego legionisty w miniony weekend pauzowała.

Adrian Paluchowski (Zagłębie Sosnowiec) – wszedł na boisko w 75. minucie meczu z Rozwojem Katowice (1:0), zastępując Jakuba Araka.

Helio Pinto (Al-Mesaimeer SC) – drużyna Pinto poległa w starciu z Al Rayyan 0:2. Były piłkarz Legii rozegrał całe spotkanie.

Miroslav Radović (Hebei China Fortune) – Radović nie wrócił jeszcze do pełnego zdrowia, a w lidze chińskiej trwa przerwa.

Piotr Rocki (Ruch Radzionków) – drużyna Rockiego wygrała ze Slavią Ruda Śląska 4:2. Rocki sam zdobył pierwszego gola, a przy ostatnim asystował. Rozegrał pełne spotkanie.

Maciej Rybus (Terek Grozny) – rozegrał 90 minut w starciu z Rubinem Kazań.

Orlando Sa (Reading FC) – Reading poradził sobie z Middlesbrough, wygrywając 2:0. Sa miał w tym swój udział – rozegrał całe spotkanie.

Jorge Salinas (Olimpia Asuncion) – Olimpia uległa Guarani 1:2. Salinas rozegrał cały mecz.

Wojciech Skaba (Ruch Chorzów) – cały mecz przeciwko Pogoni oglądał z ławki rezerwowych. Zagrał natomiast pełne 90 minut w meczu rezerw Ruchu przeciwko Grunwaldowi Ruda Śląska (4:3).

Marcin Smoliński (Olimpia Grudziądz) – Olimpia na własnym terenie przegrała z Arką Gdynia 1:2. Smoliński rozegrał pełne 90 minut.

Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) – rozegrał pełne spotkanie przeciwko Jagiellonii.

Rafał Wolski (KV Mechelen) – niecodzienny przebieg miało spotkanie Mechelen z Anderlechtem Bruksela (1:1). Golkiper drużyny byłego legionisty obronił bowiem aż trzy rzuty karne! Wolski pojawił się na murawie w 72. minucie meczu, zmieniając Matsa Ritsa.

Dariusz Zjawiński (Cracovia) – Cracovia rozbiła Lecha Poznań 5:2, Zjawiński nie miał jednak udziału w tej wygranej.