Byli legioniści. Gol Kante, dobry występ Dudy

Jakub Waliszewski

Źródło: Twitter

16.06.2021 09:00

(akt. 16.06.2021 16:05)

Jose Kante strzelił gola w meczu towarzyskim z Kosowem, Ondrej Duda ma za sobą dobry występ przeciwko Polsce, a Rafał Makowski może trafić do Radomiaka Radom. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Gol Kante

Reprezentacja Gwinei wygrała w meczu towarzyskim z Kosowem 2:1. Pierwszy gol w tym spotkaniu padł w 60. minucie. Pa Konate dośrodkował z lewej strony boiska do Moustaphy Kouyate, który pokonał bramkarza po uderzeniu głową. Sześć minut później Gwinejczycy podwyższyli prowadzenie. Lavdrim Hajrulahu zagrał ręką w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Jose Kante i z dużym spokojem umieścił piłkę w siatce. W doliczonym czasie honorową bramkę dla Kosowa zdobył Arb Manaj. 22-latek znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i trafił w lewy, dolny róg bramki.

Porażka Polski

W pierwszym meczu Euro 2020 Polska przegrała ze Słowacją 1:2. W pierwszym składzie biało-czerwonych znalazło się czterech zawodników, którzy w przeszłości występowali w Legii, natomiast w zespole Słowacji prawie całe spotkanie zagrał Ondrej Duda. Piłkarz FC Koeln był jednym z najlepszych zawodników swojej drużyny. Pare razy popisał się skutecznym dryblingiem i napędzał akcje ofensywne. W 14. minucie był bliski strzelenia gola, jednak uderzył w boczną siatkę. W doliczonym czasie gry został zmieniony przez Jana Gregusa. Następny mecz "Sokoły" zagrają 18 czerwca, a ich rywalem będzie Szwecja.

Makowski wróci do Radomiaka?

Jak poinformował na Twitterze Krzysztof Stanowski, nowym piłkarzem Radomiaka Radom ma zostać Rafał Makowski. 24-latek występował już wcześniej w zespole z Radomia. W barwach "Zielonych" zagrał 69 meczów, strzelił 18 goli i miał 10 asyst. Dobre występy zaprocentowały transferem do Śląska Wrocław. W drużynie z Dolnego Śląska zagrał jak dotąd w 11 meczach.

Wygrana Belgii

Piłkarze Stanisława Czerczesowa nieudanie rozpoczęli mistrzostwa Europy. "Sborna" przegrała z Belgią 0:3 po dwóch trafieniach Romelu Lukaku i jednym Thomasa Meunier. W następnym meczu Rosja zagra z Finlandią, która sensacyjnie wygrała z Danią 1:0.

Krótki występ Triczkowskiego

Iwan Triczkowski zaliczył swój pierwszy występ w karierze na mistrzostwach Europy. 34-latek pojawił się na murawie w 82. minucie meczu z Austrią. Spotkanie zakończyło się porażką Macedonii Północnej 1:3.