Byli legioniści. Gol Kante w Lidze Konferencji

Jakub Waliszewski

Źródło:

27.10.2021 09:00

(akt. 26.10.2021 13:53)

Jose Kante strzelił gola w Lidze Konferencji, Josip Juranović wrócił na boisko po wyleczeniu kontuzji, a Stojan Vranjes jest w świetnej formie strzeleckiej. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Gol Kante, porażka Kajratu

Kajrat Ałmaty przegrał na wyjeździe z Karabachem Agdam 1:2 w trzecim meczu fazy grupowej Ligi Konferencji. Cały mecz w zespole z Kazachstanu zagrał Jose Kante. W 19. minucie wyprowadził Kajrat na prowadzenie. Gwinejczyk pewnie wykorzystał rzut karny i zdobył swoją drugą bramkę w tej edycji Ligi Konferencji. W 86. minucie na boisku pojawił się inny były piłkarz Legii, Marko Vesović. Czarnogórzec zastąpił na boisku Filipa Ozobicia.

Juranović wrócił na boisko

Josip Juranović zagrał swój pierwszy od prawie miesiąca. Chorwat zmagał się z kontuzją ścięgna podkolanowego, jednak po czterech meczach absencji wrócił na boisko. "Jura" dostał szansę od pierwszej minuty w starciu z St. Johnstone i w końcówce spotkania zdołał trafić do siatki. Sfaulowany w polu karnym został Kyogo Furuhashi i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Juranović i wykorzystał "jedenastkę".

Vranjes w świetnej formie

Stojan Vranjes kolejny sezon z rzędu udowadnia jak ważnym zawodnikiem jest dla zespołu z Banja Luki. 35-latek pełni rolę kapitana mistrzów Bośni i jest niekwestionowanym liderem swojej drużyny. W tym sezonie ma już na swoim koncie 11 trafień w 18 meczach. Po 14. kolejkach ligowych jest liderem klasyfikacji strzelców. Do powtórzenia swojego wyniku z poprzedniego sezonu brakuje mu już tylko pięciu goli.

Gol i asysta Ojamy

Flora Tallin zdobyła swój pierwszy punkt w fazie grupowej Ligi Konferencji. Mistrzowie Estonii zremisowali z Anorthosisem Famaugusta 2:2, a asystę przy pierwszym golu miał Henrik Ojamaa. 30-latek precyzyjnie dośrodkował do Rauno Sappinena, który trafił w lewy, dolny róg bramki.

Trzy dni później Flora rywalizowała z meczu ligowym z FC Kuressaare (2:2). Ojaama znakomicie rozpoczął to spotkanie.  Już w 5. minucie trafił na 1:0. Estończyk wykorzystał zamieszanie w polu karnym i pokonał bramkarza.

Asysta Rybusa

W 12. kolejce ligi rosyjskiej Lokomotiw Moskwa wygrał na własnym stadionie z FC Soczi 2:1. Całe spotkanie w barwach "Kolejarzy" zagrał Maciej Rybus, a w 49. minucie asystował przy golu Tina Jedvaja. Polak wrzucił piłkę z rzutu rożnego do Jedvaja, który głową skierował piłkę do siatki.

Znakomita forma Triczkowskiego

Iwan Triczkowski trafił do siatki w siódmym meczu ligowym z rzędu. Tym razem Macedończyk zdobył bramkę w spotkaniu z Anorthosisem Famaugusta. Na swoim koncie ma już 8 goli. Jest liderem klasyfikacji strzelców i wyprzedza Ioannisa Pittasa i Mariusza Stępińskiego o 3 trafienia.

Gol w doliczonym czasie

Steeven Langil strzelił gola w piątej minucie doliczonego czasu gry w meczu przeciwko True Bankok United (1:2). Reprezentant Martyniki efektownie uderzył zza pola karnego i trafił w okienko bramki. Był to jego 3. gol w tym sezonie.

Wysoka wygrana Śląska i gol Grosickiego

Śląsk Wrocław wygrał na wyjeździe z Wisłą Kraków aż 5:0. Przy pierwszym golu asystował Mateusz Praszelik. Dla młodego pomocnika była to druga asysta w tym sezonie PKO Ekstraklasy.

W meczu pomiędzy Pogonią Szczecin a Jagiellonią Białystok, Kamil Grosicki zdobył swoją pierwszą bramkę na polskich boiskach od prawie 11 lat! 33-latek wbiegł z piłką w pole karne i płaskim strzałem pokonał Xaviera Dziekońskiego. "Grosik" nie wyszedł jednak na drugą połowę meczu z Jagiellonią Białystok z powodu kontuzji.