Byli legioniści. Gol Nikolicia, cały mecz Kuciaka

Jakub Waliszewski

Źródło: honvedfc.hu

30.03.2021 09:00

(akt. 29.03.2021 17:19)

Nemanja Nikolić strzelił gola dla Węgier, Dusan Kuciak znalazł się w pierwszym składzie Słowacji, a Dominik Nagy zdobył bramkę w meczu towarzyskim. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Gol Nikolicia

W drugim meczu eliminacji mistrzostw świata w Katarze Węgry wygrały 3:0 z San Marino. Madziarzy wyszli na prowadzenie w 13. minucie. Rzut karny na bramkę zamienił Adam Szalai. Zaledwie siedem minut później sędzia ponownie wskazał na "wapno" i Węgrzy stanęli przed znakomitą szansą na strzelenie drugiego gola. Tym razem do piłki podszedł Roland Sallai, jednak zmarnował jedenastkę. Znakomicie jego intencje wyczuł Elia Benedettini. Po pierwszych 45 minutach piłkarze Marco Rossiego prowadzili 1:0. Węgrzy znacząco przeważali w drugiej połowie, ale długo nie potrafili potwierdzić swojej przewagi drugą bramką. Udało się to dopiero w 71. minucie. Endre Botka podał z prawej strony do Sallaia, który zdecydował się na strzał z dystansu i nie dał szans na interwencję Benedettiniemu. W doliczonym czasie gry arbiter odgwizdał trzeci rzut karny dla Węgrów w tym spotkaniu. Piłkę na jedenastym metrze ustawił sobie Nemanja Nikolić i pewnie pokonał bramkarza. Było to dziewiąte trafienie 33-latka w narodowych barwach.

Cały mecz Kuciaka

Dusan Kuciak wystąpił w pierwszym składzie reprezentacji Słowacji w meczu przeciwko Malcie (2:2). Były bramkarz Legii nie miał większych szans przy obu bramkach. Pare razy popisał się pewnymi interwencjami i uchronił swój zespół od utraty kolejnych goli. Dla 35-latka był to 11. występ w reprezentacji.

Gol w sparingu

Honved Budapeszt wygrał w meczu towarzyskim z Vasas 3:1. Wynik spotkania otworzył Dominik Nagy. 25-latek minął obrońcę i trafił w lewy, dolny róg bramki. "Miałem kilka sytuacji w poprzednim meczu ligowym, ale nie mogłem zamienić ich na bramkę. Jestem przekonany, że przełamię się i teraz strzelę gola w meczu o stawkę" - mówił po spotkaniu z Vasas.

Dwa zwycięstwa Rosji

Prowadzona przez trenera Stanisława Czerczesowa reprezentacja Rosji zdobyła komplet punktów w dwóch pierwszych meczach eliminacji mistrzostw świata w Katarze. W pierwszym spotkaniu Sborna wygrała z Maltą 3:1, natomiast trzy później zwyciężyła ze Słowenią 2:1. Duży udział w obu zwycięstwach miał Artem Dzyuba. 32-letni napastnik strzelił trzy gole i miał asystę. Dzięki tym zwycięstwom Rosja zajmuje aktualnie 1. miejsce w grupie H.

Siódme trafienie Langila

W 30. kolejce ligi tajlandzkiej Trat FC zremisowało z Ratchaburi 2:2. Mecz rozpoczął się znakomicie dla "Smoków". W 2. minucie Steeven Langil wykorzystał błąd obrońcy, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. W końcówce pierwszej połowy udało im się podwyższyć prowadzenie. Sittichok Kannoo podał piłkę do niepilnowanego Philippa Rollera, który z łatwością umieścił piłkę w pustej bramce. Wydawało się, że Ratchaburi bez problemu wygra ze słabszym rywalem, jednak piłkarze Trat FC zagrali dobrą drugą połowę, strzelili dwa gole i zdobyli cenny punkt. Langil zagrał w tym sezonie w 29 meczach, zdobył 7 bramek i miał 11 asyst.