Jakub Waliszewski

Źródło: Weszło, transfery.info

11.02.2022 09:00

(akt. 10.02.2022 17:38)

Guilherme może wrócić do Europy, Mateusz Praszelik zadebiutował w Hellasie Werona, a Aleksandar Prijović strzelił ważnego gola dla Western United. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Guilherme zagra w Europie?

Jak podaje Szymon Janczyk z Weszło.com, Guilherme rozważa powrót do Europy. Brazylijczyk miałby zostać wypożyczony z chińskiego Guangzhou City. Powodem tej decyzji jest rozłąka z rodziną. Żona i syn piłkarza nie otrzymali wizy na pobyt w Chinach i zawodnik jest zdeterminowany na powrót do Europy. Póki co pojawiły się oferty ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Turcji. "Gui" był oferowany również polskim klubom. Chiński zespół jest w stanie opłacać dużą część wynagrodzenia piłkarza, dzięki czemu szansa na powrót piłkarza do Ekstraklasy jest zdecydowanie bardziej możliwa. Guilherme w barwach "Niebieskich Lwów" zagrał 14 spotkań, strzelił 5 goli i miał tyle samo asyst.

Debiut Praszelika

Mateusz Praszelik zadebiutował w barwach Hellasu Werona. Polak pojawił się na boisku w 84. minucie meczu przeciwko Juventusowi (0:2) i zmienił Ivana Ilicia. Wszystkie jego podania były celne, raz udanie dryblował i oddał jeden niecelny strzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Sofascore ocenił jego występ na 6.5.

Gol na wagę zwycięstwa

W minionej kolejce australijskiej A-League Western United wygrał z Western Sydney Wanderers 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 29. minucie Aleksandar Prijović. Steven Lustica zgrał piłkę głową do Serba, który przyjął sobie piłkę klatką piersiową i mocnym uderzeniem z prawej nogi wpakował piłkę do siatki. Po dziesięciu meczach Western United jest liderem A-League.

Bereszyński na dłużej w Sampdorii

Bartosz Bereszyński przedłużył kontrakt z Sampdorią. Nowa umowa "Beresia" będzie obowiązywała do końca czerwca 2025 roku. W drużynie z Genui występuje od 2017 roku. Jak dotąd zagrał 158 spotkań, w których strzelił gola i miał 7 asyst.

Moulin w 4. lidze polskiej?

Jak podaje portal transfery.info, Wieczysta Kraków jest zainteresowana sprowadzeniem Thibault Moulin. Francuz jest piłkarzem rumuńskiej Academici Clinceni, w której zagrał jak dotąd 33 mecze, strzelił gola i miał dwie asysty. Jego zespół zajmuje ostatnie miejsce w lidze i nie wygrał żadnego z ostatnich pięciu spotkań (4 porażki i remis). Kontrakt 32-latka z "Academicienii" obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Niegroźny uraz Bielika

Krystian Bielik po raz pierwszy od ponad roku wybiegł na boisko w podstawowym składzie. 24-latek otrzymał szansę od pierwszej minuty w meczu ligowym przeciwko Hull City. 24-latek zagrał na przyzwoitym poziomie. W 81. minucie musiał jednak przedwcześnie opuścić boisko po tym, jak zderzył się z przeciwnikiem i rozciął łuk brwiowy. – Ma małe rozcięcie. Założą mu szwy i będzie jak nowy – powiedział po meczu trener Derby County, Wayne Rooney. Były piłkarz m.in. Manchesteru United podkreślił również, że Bielik będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na następny mecz z Middlesbrough.

Asysta Michalaka w szalonym meczu

W spotkaniu Pucharu Turcji pomiędzy Fatih Karagumruk a Konyasporem nie brakowało emocji. Po 90. minutach było 4:4, a decydującą bramkę zdobył w dogrywce Emre Mor. Z dobrej strony pokazał się Konrad Michalak, który pojawił się na boisku w 59. minucie. Niespełna minutę od wejścia na murawę asystował przy golu Amiltona. Zacentrował ze skraju pola karnego, a Brazylijczyk wygrał pojedynek z obrońcą i skierował piłkę do siatki po uderzeniu głową. Michalak zagrał w tym sezonie w 23 meczach, strzelił 2 gole i miał tyle samo asyst.

Świetny występ Szumskiego

Jakub Szumski zagrał bardzo dobre spotkanie przeciwko Manisa FK. Polak miał 8 udanych interwencji, w tym 4 z pola karnego. Swoim refleksem popisał się m.in. przy uderzeniu Erhana Celenka z rzutu wolnego. Sofascore wybrał Szumskiego do najlepszej "11" kolejki drugiej ligi tureckiej. Warto podkreślić, że spośród wszystkich wyróżnionych zawodników otrzymał najwyższą ocenę (9.1).

Gol Kulenovicia

W 22. kolejce ligi chorwackiej Rijeka wygrała z Lokomotivą Zagrzeb 3:2. Jedną z bramek dla stołecznej drużyny zdobył Sandro Kulenović. Marko Dabro wycofał piłkę na szósty metr do byłego piłkarza Legii, który z łatwością wpakował piłkę do bramki. Dla 22-latka był to piąty gol w tym sezonie.

Pyrdoł zagra w I lidze

Piotr Pyrdoł został nowym zawodnikiem Skry Częstochowa. Poprzednio występował w Stomilu Olsztyn, do którego był wypożyczony z Wisły Płock. W drużynie z Olsztyna zagrał 10 spotkań i miał jedną asystę.

Gol Grosickiego, zmarnowany rzut karny

W 20. kolejce PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin wygrała w Gliwicach z Piastem 2:0. Wynik spotkania otworzył w 60. minucie Kamil Grosicki. Sebastian Kowalczyk podał w pole karne do niepilnowanego "Grosika", który pokonał pokonał bramkarza po strzale w lewy, dolny róg bramki. Dla 33-latka było to czwarte trafienie w lidze.

Słodko-gorzki występ zaliczył Grzegorz Tomasiewicz. Co prawda w końcówce pierwszej połowy wykorzystał rzut karny i dał prowadzenie Stali Mielec, jednak w kluczowym momencie meczu popełnił błąd. W doliczonym czasie gry Górnik Zabrze wygrywał ze Stalą 2:1, a piłkarze Adama Majewskiego stanęli przed znakomitą szansą na wyrównanie. Adrian Gryszkiewicz sfaulował we własnym polu karnym Maksymiliana Sitka i sędzia po raz drugi w tym spotkaniu wskazał na jedenasty metr. Do piłki ponownie podszedł Tomasiewicz, ale tym razem uderzył zbyt słabo i nie zdołał pokonać Daniela Bielicy. Finalnie mecz zakończył się porażką drużyny z Podkarpacia 1:2.

Gol Vranjesa

W meczu ligi bangladeskiej Bashundara Kings wygrała z Baridhara 1:0. Jedyną bramkę zdobył Stojan Vranjes. Mohammad Ibrahim dośrodkował w pole bramkowe, a Bosniak umieścił piłkę w bramce po strzale z bliskiej odległości. Był to jego pierwszy gol w barwach Bashundary.