Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

13.09.2023 09:00

(akt. 13.09.2023 00:32)

Kasper Hamalainen ogłosił zakończenie kariery, Filip Mladenović wywalczył dwie asysty, a Ondrej Duda strzelił gola w barwach Słowacji. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Koniec kariery

Kasper Hamalainen (TPS) poinformował przez klubowe media, że kończy karierę piłkarską. Pożegnalny występ 37-latka odbędzie się 2 października, a rywalem jego drużyny będzie Ekenas IF. – To była dla mnie niezapomniana i pełna wrażeń podróż. Wiele widziałem i poczułem wiele różnych emocji. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przeszli ze mną tę podróż. Zostało jeszcze kilka meczów i postaram się nimi cieszyć – mówił "Hama". W trakcie kariery zagrał 63 spotkania w reprezentacji Finlandii, 4 razy został mistrzem Polski (3 z Legią), 2-krotnie wygrał Puchar Polski (oba z Legią) i raz Superpuchar Polski.

Świetny mecz Mladenovicia

Filip Mladenović pokazał się z bardzo dobrej strony w wygranym przez Serbię 3:1 meczu z Litwą w el. mistrzostw Europy. 32-latek asystował przy dwóch trafieniach Aleksandara Mitrovicia i był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Miał 4 kluczowe podania, stworzył 3 okazje i raz celnie uderzył na bramkę. Ponadto miał 84% celności podań i wygrał większość pojedynków na ziemi. Sofascore ocenił jego grę na 8.9, co jest drugim najlepszym wynikiem spośród wszystkich zawodników obu drużyn. Lepszą ocenę otrzymał jedynie Mitrović (9.2), który ustrzelił hat-tricka.

Gol Dudy

Reprezentacja Słowacji wygrała 3:0 z Lichtensteinem w el. mistrzostw Europy. Co ciekawe, wszystkie gole padły w ciągu pierwszych 6 minut, a pierwszy z nich już w 8. sekundzie! Drugiego gola strzelił w 3. minucie Ondrej Duda, który pokonał bramkarza po uderzeniu z prawej nogi. Dla 28-latka było to 11. trafienie w narodowych barwach.

W meczach swoich reprezentacji zagrali również Josip Juranović (Chorwacja), Arvydas Novikovas (Litwa), Mahir Emreli (Azerbejdżan) i Henrik Ojamaa (Estonia).