Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

08.12.2022 09:00

(akt. 08.12.2022 01:04)

Jose Kante zdobył trzy bramki, Rafael Lopes strzelił gola przewrotką, a Josip Juranović awansował do ćwierćfinału mistrzostw świata. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Znakomita forma Kante

Jose Kante (Cangzhou Mighty Lions) zdobył hat-tricka w ligowej rywalizacji z Shandong Taishan (3:2). Pierwszego gola (od 11:18 na poniższym wideo) strzelił na początku spotkania (główka), drugiego w 32. minucie (podcinka po wcześniejszej kontrze; 35:49), a trzeciego w końcówce (uderzenie w lewy, dolny róg; 1:41:10). Były napastnik Legii prezentuje świetną formę po transferze do Chin, a występ z Shandong zdaje się to tylko potwierdzać. W 13 spotkaniach zdobył 11 bramek i miał 6 asyst.

Efektowny gol Lopesa

W 13. kolejce ligi cypryjskiej AEK Larnaka wygrał na wyjeździe z Paralimni 2:0, a jedną bramkę dla "Wojowników" zdobył Rafael Lopes. Portugalczyk dopadł do piłki odbitej przez bramkarza i trafił do siatki po uderzeniu przewrotką. Dla byłego napastnika Legii to 6. gol odkąd dołączył do Larnaki.

Juranović w ćwierćfinale MŚ

Reprezentacja Chorwacji wygrała w rzutach karnych z Japonią i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata w Katarze. Cały mecz przeciwko drużynie z Azji zagrał Josip Juranović, który na mundialu nie opuścił jeszcze ani minuty. Jak dotąd "Jura" w każdym spotkaniu grał na dobrym poziomie i jest pewnym punktem zespołu Zlatko Dalicia.