Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

08.10.2024 09:00

(akt. 08.10.2024 01:27)

Robert Pich zdobył hat-tricka, Rafael Lopes i Armando Sadiku ustrzelili dublet, a Ernest Muci asystował w Lidze Europy. Oto, co słychać u byłych zawodników Legii.

Hat-trick Picha

Robert Pich (Spartak Trnawa) pokazał się z dobrej strony w meczu Pucharu Słowacji przeciwko OK Castkovce. Jego zespół wygrał aż 7:1, a on zdobył 3 bramki. Po raz pierwszy trafił do siatki już w 1. minucie, zamykając akcję na 6. metrze. Po 24 minutach miał już 2 gole. Tym razem wykorzystał podanie z lewej strony i z bliska wpakował piłkę do siatki. W końcówce meczu mocnym strzałem pokonał bramkarza i tym samym skompletował hat-tricka.

Trzy dni później Spartak wygrał w meczu ligowym z Zelaziarne Podbrezova, a 35-latek znów miał swój udział w zwycięstwie. Tym razem strzelił gola w doliczonym czasie i ustalił wynik rywalizacji na 4:0.

Dublety Lopesa i Sadiku

Dobrą formę strzelecką pokazali również Rafael Lopes (Anorthosis) i Armando Sadiku (FC Goa). Ten pierwszy ustrzelił dublet w Pucharze Cypru, w wygranym 4:1 meczu z Olympiakosem Nikozja, natomiast Albańczyk zdobył dwie bramki w lidze hinduskiej i tym samym znacznie przyczynił się do remisu swojej drużyny w spotkaniu przeciwko NorthEast United, które zakończyło się wynikiem 3:3. Obaj zawodnicy są w dobrej formie na początku sezonu. Lopes strzelił 6 goli i raz asystował (7 meczów), a Sadiku cieszył się z trafień 4 razy (3 mecze).

Asysty w pucharach

Legijnych akcentów nie zabrakło w europejskich pucharach. W 2. kolejce Ligi Europy Besiktas przegrał u siebie 1:3 z Eintrachtem Frankfurt, a przy jedynej bramce dla Turków asystował Ernest Muci. Z kolei w Lidze Konferencji Europy asystę wywalczył Filip Mladenović (Panathinaikos). Serb precyzyjnie dośrodkował do Anastasiosa Bakasetasa, który pokonał bramkarza strzałem z lewej nogi. Ostatecznie "Koniczynki" zremisowały na wyjeździe 1:1 z Borac Banja Luka.

Gole Necida i Rochy

Z trafień dla swoich drużyn cieszyli się też Tomas Necid (Viktoria Zizkov) i Luis Rocha (AE Kifisia). Czech wyczekał bramkarza, minął go i uderzył do pustej siatki, ustalając wynik rywalizacji z MFK Chrudim na 5:1, a Portugalczyk strzelił gola po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego. Kilka minut później dołożył także asystę po tym, jak precyzyjnie dośrodkował na głowę Georgiosa Manalisa.

Asysta Josue

W 30. kolejce brazylijskiej Serie B America-MG wygrała 2:1 z Coritiba. Przy jedynej bramce dla "Coxa-Branca" asystował Josue. Były kapitan Legii świetnie wypatrzył wbiegającego w pole karne Natanaela, który przyjął piłkę i mocnym strzałem, przy lewym słupku, pokonał bramkarza. 34-latek zagrał w tym sezonie w 6 meczach i miał 2 asysty.

Dwa gole i asysta

W I Lidze bramki zdobyli Kamil Orlik (Górnik Łęczna) i Łukasz Zjawiński (Polonia Warszawa), a asystę wywalczył Mateusz Grudziński (Miedź Legnica). Warto wyróżnić trafienie tego pierwszego. 25-latek przyjął piłkę w polu karnym i huknął ile miał sił w nogach pod poprzeczkę. Był to jego pierwszy gol w barwach drużyny z Łęcznej.