Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

18.12.2019 12:00

(akt. 18.12.2019 12:49)

Hildeberto zdobył zwycięską bramkę dla Vitorii Setubal, Gent świetnie zaprezentowało się w fazie grupowej Ligi Europy, a Braga po raz kolejny doznała wstydliwej porażki. Co słychać u byłych legionistów?

Berto ponownie bohaterem

Hildeberto Pereira po raz kolejny okazał się bohaterem swojego zespołu. Portugalczyk zdobył jedyną bramkę w starciu z Desportivo Aves. W 59. minucie niepilnowany w polu karnym Berto oddał strzał z bliskiej odległości, który obronił Quentin Beunardeau, jednak przy dobitce golkiper nie miał już szans. Mecz zakończył się zwycięstwem Vitorii Setubal 1:0.

Gol Necida

W 17. kolejce holenderskiej Eredivise ADO Den Haag zremisował 1:1 z Groningen. Gola wyrównującego dla ADO strzelił Tomas Necid. Piłkę w pole karne zagrał Tom Beugelsdijk, a reprezentant Czech uciekł obrońcom i pokonał bramkarza rywali po strzale głową. W obecnym sezonie Necid rozegrał 16 spotkań, w których strzelił 6 goli.

Pewny awans Gent

W 6 kolejce fazy grupowej Ligi Europy KAA Gent pokonało na własnym stadionie FK Ołeksandrię 2:1. Zwycięstwo nad zespołem  z Ukrainy zapewniło "De Buffalo" pierwsze miejsce w grupie. Vadis Odjidja-Ofoe zagrał w każdym z sześciu spotkań i zanotował łącznie 3 asysty.

Unbeaten ✔ Group leader ✔ Into the next round ✔ #GntOle #UEL

Post udostępniony przez KAA Gent (@kaagent)

Asysta Grosickiego

Kamil Grosicki zaliczył asystę w ostatnim meczu przeciwko Charlton Athletic. W 47. minucie Polak zagrał dobre podanie w pole karne do Jarroda Bowena, który zamknął całą akcję i doprowadził do wyrównania. Mecz zakończył się remisem 2:2. Jak dotąd Grosicki strzelił 6 goli i 3 razy asystował kolegom z drużyny.

Braga bez zmian

Zespół Sportingu Braga po raz kolejny potwierdził, że w tym sezonie dobrze prezentuje się na arenie europejskiej, lecz zdecydowanie gorzej na krajowym podwórku. W czwartek, 12 grudnia, "Arcybiskupi" pokonali w Bratysławie miejscowy Slovan 4:2 i zapewnili sobie awans do 1/16 finału Ligi Europy z pierwszego miejsca w grupie. O awans do 1/8 finału Portugalczycy zagrają z Glasgow Rangers.

W lidze sytuacja nie wygląda już tak dobrze. Podopieczni Ricardo Sa Pinto ponieśli kolejną porażkę z rywalem z dołu tabeli. Braga przegrała na własnym stadionie z przedostatnim w tabeli Pacos Ferreira 0:1. Po 14 kolejkach "Wojownicy z Minho" znajdują się 9 miejscu.

22 minuty Hamalainen

Kasper Hamalainen zaliczył krótki występ w meczu przeciwko Mladzie Bolesław. Fin pojawił się na murawie w 68. minucie meczu i zastąpił Dominika Plestila. Zespół z Jabłońca wygrał to spotkanie 3:2. Hamalainen zagrał w tym sezonie w 4 meczach i uzbierał łącznie 58 minut.