Jakub Waliszewski

Źródło: Twitter

24.06.2022 09:00

(akt. 23.06.2022 23:56)

Josip Juranović wzbudził zainteresowanie klubów Premier League, Jakub Kosecki jest łączony z KTS Weszło, a Luquinhas imponuje formą. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Juranović w Premier League?

Jak podaje dobrze poinformowany włoski dziennikarz, Fabrizio Romano, Josip Juranović znalazł się w kręgu zainteresowań klubów Premier League. Chorwat ma za sobą bardzo dobry sezon. Zagrał w 35 meczach, strzelił 5 goli i miał 2 asysty. Z Celtikiem zdobył mistrzostwo i Puchar Ligi Szkockiej. Jeśli zmieni zespół, to zyska również Legia, która zagwarantowała sobie w umowie 10 procent od kolejnego transferu, a dokładnie od różnicy.

Kosecki odchodzi z Motoru Lublin

Jakub Kosecki opuszcza Motor Lublin po zaledwie sześciu miesiącach. 31-latek zagrał w 11 spotkaniach i 2 razy asystował przy trafieniach kolegów z drużyny. FootballScout, jeden z użytkowników Twittera, poinformował, że były piłkarz Legii ma dołączyć do KTS-u Weszło, który od przyszłego sezonu będzie występował w piątej lidze. Póki co zawodnik pozostaje jednak bez klubu.

Dwa gole Luquinhasa

Luquinhas kolejny raz potwierdził, że jest w znakomitej dyspozycji. Brazylijczyk najpierw trafił do siatki w meczu MLS z Toronto FC (2:0), a cztery dni później zdobył bramkę w rywalizacji z New York City w US Open Cup (3:0). Dobra forma strzelecka sprawiła, że "Luqui" jest obecnie drugim najlepszym strzelcem drużyny. Statystyki 25-latka prezentują się imponująco - w 18 meczach strzelił 7 goli i miał 5 asyst.

Dublet Hamalainena

Kasper Hamalainen ustrzelił dublet w meczu drugiej ligi fińskiej przeciwko KPV. Pierwszą bramkę zdobył w końcówce pierwszej połowy. Przeprowadził indywidualną akcję, którą zakończył uderzeniem zza pola karnego w lewy, dolny róg bramki. Po raz drugi trafił do siatki w 58. minucie. Wykorzystał złe wybicie obrońcy i pokonał bramkarza po uderzeniu z woleja. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem TPS Turku 5:0.

Tomasiewicz piłkarzem Piasta

Grzegorz Tomasiewicz został nowym zawodnikiem Piasta. Piłkarz nie przedłużył kontraktu ze Stalą Mielec i przeniósł się do zespołu z Gliwic na zasadzie wolnego transferu. Z nowym klubem związał się dwuletnią umową. - Wybrałem Piasta z prostego powodu. Ta drużyna co sezon bije się o jak najwyższe miejsca. To był też taki moment w mojej karierze, w którym chciałbym się jeszcze bardziej rozwinąć. Jestem przekonany, że w takiej drużynie mogę zrobić kolejny krok do przodu - powiedział w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Rzeźniczak zostaje w Wiśle Płock

Jakub Rzeźniczak wciąż będzie kontynuował karierę w Płocku. Kapitan Wisły Płock przedłużył umowę do końca przyszłego sezonu. W barwach "Nafciarzy" zagrał jak dotąd 67 meczów, strzelił 3 gole i 2 razy asystował.

Gol Kazaiszwiliego

W meczu 17. kolejki K League 1 Ulsan Hyundai wygrał z FC Seul 2:1. W 76. minucie gola dla "Tygrysów" strzelił Waleri Kazaiszwili. Gruzin miał wolne miejsce w polu karnym i pokonał bramkarza po technicznym strzale w prawy róg bramki. Było to jego szóste trafienie w tym sezonie.