Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

03.07.2024 09:00

(akt. 02.07.2024 23:34)

Ośmiu piłkarzy odeszło z klubów, Ondrej Duda strzelił gola na Euro, a Kacper Kostorz ma ofertę z Holandii. Oto, co słychać u byłych zawodników Legii.

Siedmiu piłkarzy bez klubów

Wraz z końcem czerwca ze swoimi klubami pożegnało się aż ośmiu byłych piłkarzy Legii. Mowa o Cafu (ex-Roterham), Arvydasie Novikovasie (ex-Tuzlaspor), Macieju Rybusie (ex-Rubin Kazań), Ihorze Charatinie (ex-Dunajska Streda), Jakubie Szumskim (Samsunspor), Mateuszu Hołowni (ex-Bandirmaspor), Williamie Remy (ex-Zagłębie Sosnowiec) i Danielu Łukasiku (ex-Śląsk Wrocław). Zdecydowanie najwięcej mówi się ostatnio o potencjalnym powrocie Rybusa do PKO Ekstraklasy. – Nie bierzemy pod uwagę drugiej ligi rosyjskiej, Maciej nie jest piłkarzem tego poziomu, więc rozważymy inne opcje, łącznie z rosyjską ekstraklasą i kierunkami w Europie. Powrót do polskiej ligi także jest możliwy. Obecna sytuacja nie ma na to żadnego wpływu. Maciej urodził się w Polsce – tłumaczył w rozmowie z serwisem sport24.ru menadżer zawodnika, Roman Oreszczuk. Rybus ma za sobą kolejny nieudany sezon w Rosji, naznaczony kontuzjami i nielicznymi występami. Łącznie zagrał 8 meczów (333 minuty), strzelił 1 gola i miał 1 asystę.

Gole Dudy i Yaxshiboyeva

Ondrej Duda ma za sobą słodko-gorzki tydzień. 29-latek najpierw strzelił gola dla Słowacji w meczu grupowym z Rumunią (1:1), a cztery dni później musiał pożegnać się z Euro 2024, po porażce z reprezentacją Anglii w 1/8 finału. Duda w obu tych spotkaniach pokazał się jednak z dobrej strony i swój występ na mistrzostwach może zdecydowanie zaliczyć do udanych. Zagrał we wszystkich 4 meczach (321 minut), każdy z nich rozpoczynał w podstawowym składzie i bez wątpienia był jednym z lepszych piłkarzy w swojej kadrze na tym turnieju. Średnia ocena na Sofascore w jego przypadku wyniosła 7.13.

Choć nie na Euro, tylko w lidze kazachskiej, z gola cieszył się również Jasurbek Yaxshiboyev. Uzbek zdobył bramkę po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego w meczu ligowym z FC Kaisar. Dla 27-latka było to 5. trafienie w rozgrywkach.

Kostorz zostanie w Holandii?

Wiele wskazuje na to, że Kacper Kostorz, po udanym sezonie w barwach FC Den Bosch, zostanie w Holandii. 24-latek potwierdził w rozmowie z Voetbal International, że Pogoń Szczecin prowadzi rozmowy w kwestii jego transferu do NAC Breda, czyli beniaminka Eredivisie. Warto przypomnieć, że Kostorz świetnie odnalazł się na holenderskich boiskach, zdobywając w tamtym sezonie Eerste Divisie 16 goli i 6 asyst.

Necid zmienił klub

Tomas Necid został nowym piłkarzem FK Viktorii Zizkov, ósmej drużyny poprzedniego sezonu w 2. lidze czeskiej. 34-latek grał wcześniej w Bohemians Praga, jednak od dawna pełnił jedynie rolę rezerwowego i sporadycznie wchodził na boisko. W sezonie 2023/2024 zagrał 14 meczów (517 minut) we wszystkich rozgrywkach i strzelił 3 gole (wszystkie w Pucharze Czech).