News: Byli legioniści: Lob "Burego", Azja Langila, Istra Klafuricia

Byli legioniści: Lob "Burego", Azja Langila, Istra Klafuricia

22.10.2018 23:42

(akt. 02.12.2018 11:21)

Ponownie sprawdzamy, co dzieje się wśród szerokiego grona byłych zawodników i pracowników Legii Warszawa. Na uwagę z pewnością zasługuje bramka z połowy boiska zdobyta przez Marcina Burkhardta. Azjatycki kierunek pracy obrało dwóch byłych zawodników "Wojskowych". Zapraszamy - w nieco zmienionej formie - na krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń minionych dni wśród eks-legionistów.

Dean Klafurić, który w poprzednim sezonie poprowadził Legię do zdobycia mistrzostwa i pucharu Polski może znaleźć nowy klub. Chorwacki szkoleniowiec był w ostatnim czasie łączony z HNK Rijeka. Teraz lokalne media donoszą, że "Klaf" prowadzi rozmowy z dziewiątym klubem chorwackiej ekstraklasy, NK Istra 1961. Sam trener potwierdza, że temat istnieje. - Nie dbam o pieniądze. Zależy mi, by projekt był interesująco. Otwarcie rozmawiamy na temat potencjalnej pracy, gdzie mógłbym prowadzić zespół z własnym sztabem - stwierdził.

Marcin Burkhardt, który w 2006 roku zdobył mistrzostwo Polski z Legią, obecnie gra w trzecioligowej Legionovii Legionowo. W ostatniej kolejce były gracz "Wojskowych" zdobył wyjątkową bramkę w konfrontacji z Olimpią Zambrów. 35-latek huknął z własnej połowy i... mógł się cieszyć z gola (na filmie od 0:35). Jego zespół ostatecznie przegrał 1:3.

Pożegnany latem w Legii Hildeberto powoli odnajduje się w Vitorii Setubal. Na początku miesiąca Portugalczyk strzelił hat-tricka w lidze. Po przerwie na mecze reprezentacji nie wybiegł jeszcze na boisko, ale lokalne media znalazły temat, by powstały artykuły dotyczące gracza. Chodzi o sytuacje z przeszłości, a konkretnie 2016 roku, kiedy "Berto"... uderzył kolegę z drużyny po przegranym meczu. Raphael Guzzo otrzymał cios od późniejszego legionisty po porażce z Gil Vicente. Sprawa szybko się zakończyła, kiedy Hildeberto przeprosił partnera z drużyny, a także zapłacił karę finansową.

Nowe miejsce pracy znalazł Mauricio. 30-letni stoper, który wiosną był wypożyczony z Lazio do Legii, związał się z klubem z... Malezji. Więcej na ten temat piszemy w tym miejscu.

Podobny kierunek obrał znany i lubiany Steveen Langil. Tajlandzki oddział serwisu "goal.com" informuje, że reprezentant Martyniki, który występował ostatnio w NEC Nijmegen, kolejne miesiące spędzi jako gracz... Ratchaburi FC.

Henning Berg jest aktualnie trenerem klubu Stabaek. Wyniki trudno nazwać okazałymi. Przed byłym szkoleniowcem Legii walka o utrzymanie w lidze.