Jakub Waliszewski

Źródło: Legia.Net, Weszło

26.06.2024 09:00

(akt. 26.06.2024 00:15)

Ariel Mosór może trafić do Rakowa Częstochowa, Rafał Makowski wrócił do Polski, a Łukasz Zjawiński został piłkarzem Polonii Warszawa. Oto, co słychać u byłych zawodników i trenerów Legii.

Mosór zostanie w Ekstraklasie?

Nie cichnie zainteresowanie wokół Ariela Mosóra. Zdaniem Sebastiana Staszewskiego, zawodnik Piasta Gliwice jest na liście życzeń kilku klubów z zagranicy, m.in. Molde FK, jednak zdeterminowany do jego pozyskania jest również Raków Częstochowa, który negocjuje transfer z gliwiczanami. 21-latek miałby kosztować ponad milion euro. W barwach Piasta zagrał jak dotąd 92 mecze, strzelił 4 gole i miał 3 asysty.

Makowski wraca do Polski

Rafał Makowski zdecydował się na powrót do Polski po 2,5 roku spędzonym na Węgrzech (Kisvarda FC). 27-latek został nowym piłkarzem pierwszoligowego GKS-u Tychy, z którym podpisał dwuletni kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejny rok. Tym samym będzie kolejnym zawodnikiem w zespole z Tychów, który w przeszłości występował w Legii. Poza nim do tego grona zaliczają się również Kacper Skibicki, Patryk Mikita i Maksymilian Stangret, a trenerem drużyny jest Dariusz Banasik.

Zjawiński piłkarzem Polonii

Łukasz Zjawiński zdecydował się przenieść na zasadzie transferu definitywnego z Lechii Gdańsk do Polonii Warszawa, z którą podpisał kontrakt do końca czerwca 2026 roku. – Przychodzę do Polonii z myślą, żeby walczyć o jak najwyższe cele w tym sezonie. Uważam, że po rozmowach w klubie i planie, jaki jest na przyszły sezon, to możemy walczyć o coś więcej niż „spokojne” utrzymanie w lidze. Przychodzę tutaj również z myślą, żeby grać, pomagać drużynie, strzelać gole i to jest dla mnie najważniejsze – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami. W poprzednim sezonie zagrał 32 mecze, zdobył 5 bramek i miał 1 asystę.

Gol Kazaiszwiliego

Po emocjonującym meczu w CFA Cup, Shandong Taishan wygrało 6:3 z Chongqing Tonglianglong FC. Jedną z bramek dla zespołu z Taishan zdobył Waleri Kazaiszwili. Dla Gruzina było to 5. trafienie w tym sezonie.

Kolejne występy na Euro

Byli piłkarze Legii zagrali kolejne mecze na Euro 2024. Josip Juranović reprezentował Chorwację w meczach z Albanią (90 minut) i Włochami (1 minuta), Filip Mladenović zagrał w pierwszej połowie spotkania Serbia – Słowenia i od 73. minuty rywalizacji z Danią, natomiast Ondrej Duda (Słowacja) i Ernest Muci (Albania) wystąpili kolejno w meczach z Ukrainą (60 minut) i Hiszpanią (9 minut).