Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

17.06.2020 14:30

(akt. 17.06.2020 15:19)

Nemanja Nikolić strzelił dwa gole, Hildeberto zdobył bramkę w meczu ligowym, a Guilherme obejrzał czerwoną kartkę. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Medeiros wraca do Portugalii

Dobiega końca przygoda Iuriego Medeirosa z FC Nurnberg. Piłkarz latem został wykupiony ze Sportingu Lizbona za 2 miliony euro, podpisał kontrakt do 2023 roku, ale ani klub ani piłkarz nie są w tym momencie zadowoleni. Piłkarz leczył kontuzje ściągna, ale gdy był zdrowy nie przekonał do siebie sztabu szkoleniowego, Wystąpił w dziewięciu meczach 2. Bundesligi i dwóch w Pucharze Niemiec. Nie strzelił gola, nie asystował. "O Jogo" donosi, że piłkarz będzie wypożyczony do Bragi z opcją wykupu za około 1,5 mliona euro.

Dwa gole Nikolicia

Nemanja Nikolić ma za sobą całkiem udany tydzień. We wtorkowym starciu z Honved Budapeszt otworzył wynik spotkania już w 4. minucie. "Niko" trafił do siatki po ładnym uderzeniu z szesnastego metra. Kilkanaście minut później miał szansę na poprawę swojego dorobku bramkowego, jednak zmarnował rzut karny. Parę dni później Fehervar FC podejmował na własnym stadionie Ujpest. Były zawodnik Legii pojawił się na murawie w 69. minucie meczu i już po trzech minutach wpisał się na listę strzelców. Dla 32-latka było to szóste trafienie w obecnym sezonie.

Gol Hildeberto

W środę, 10 czerwca, Vitoria Setubal zremisowała z Santa Clara 2:2. Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Hildeberto Pereira. Skrzydłowy wykorzystał wyjście z bramki Marco Rochy i trafił do siatki po efektownym strzale. "Berto" zagrał w tym sezonie w 17 meczach, strzelił 3 gole i miał asystę.

Czerwona kartka Guilherme

W meczu przeciwko Goztepe Guilherme obejrzał swoją trzecią czerwoną kartkę w zawodowej karierze. Brazylijczyk wyleciał z boiska za dwie żółte kartki, które otrzymał jeszcze w pierwszej połowie. "Gui" wystąpił w tym sezonie w 36 spotkaniach, strzelił 9 goli i zanotował 7 asyst.

11. trafienie Sadiku

W meczu 32. kolejki hiszpańskiej La Liga2 Malaga przegrała z Huescą 1:3. Honorową bramkę zdobył Armando Sadiku. Albańczyk pewnie wykorzystał podyktowany w końcówce pierwszej połowy rzut karny i zaliczył tym samym 11. ligowe trafienie.

Gol samobójczy Malarza

W 29. kolejce PKO Ekstraklasy ŁKS przegrał u siebie z Jagiellonią 0:3. Przy drugim golu pechowo interweniował Arkadiusz Malarz. Piłka po strzale Macieja Makuszewskiego najpierw odbiła się od słupka, a następnie od głowy Malarza i wpadła do bramki. "Rycerze Wiosny" zajmują ostatnią lokatę i tracą 14 pkt. do bezpiecznej strefy.

Dobra forma Żyry

Stal Mielec znajduje się na dobrej drodze do awansu. Mielczanie wykorzystali potknięcie rywali i po dobrym meczu wygrali z GKS-em Tychy 4:2. Wynik spotkania ustalił Michał Żyro. 27-latek pokonał Konrada Jałochę po mocnym uderzeniu z ostrego kąta i przypieczętował zwycięstwo Stali. Warto dodać, że pełne 90 minut rozegrał także Grzegorz Tomasiewicz, natomiast w zespole GKS-u cały mecz zagrał Konrad Jałocha, a Łukasz Moneta przebywał na boisku do 76. minuty.

Czerwień Borysiuka

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Jagiellonia Białystok przegrała z Piastem Gliwice 0:2.  Ariel Borysiuk nie zaliczy tego spotkania do udanych. Były zawodnik Legii niepotrzebnie osłabił swój zespół po tym, jak w 73. minucie otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Po 30. kolejkach "Duma Podlasia" zajmuje siódme miejsce w tabeli i zmagania w rundzie mistrzowskiej rozpocznie od wyjazdowego starcia z Cracovią.