Byli legioniści: Nikolić zagra na Węgrzech.

Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

12.02.2020 10:00

(akt. 12.02.2020 12:08)

Nemanja Nikolić podpisał kontrakt z Fehervar FC, Guilherme już asystuje w Trabzonsporze, a Sandro Kulenović wrócił na boisko po długiej przerwie. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Nikolić piłkarzem Fehervar FC

Nemanja Nikolić podpisał kontrakt z Fehervar FC. 32-latek wraca do zespołu z Szekesfehervaru po pięciu latach przerwy. Z drużyną wicemistrzów Węgier, napastnik związał się 2,5-letnią umową. Nikolić pojawił się na boisku już w kolejnym meczu ligowym. Były król strzelców ekstraklasy zagrał przez 17 minut w spotkaniu przeciwko Mezokovesd-Zsory. Jego zespół wygrał 2:1.

Asysta Guilherme

W pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Turcji Trabzonspor pokonał Erzurumspor aż 5:0. Asystę przy pierwszym golu miał Guilherme. Brazylijczyk dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, a okazję wykorzystał Alexander Sorloth, który trafił do siatki po strzale z bliska. Były zawodnik Legii strzelił w tym sezonie siedem goli i zdobył tyle samo asyst.

Kulenović wrócił na boisko

Sandro Kulenović wrócił na boisko po 3-miesięcznej przerwie spowodowanej złamaniem kości śródstopia. Chorwat pojawił się na murawie w 68. minucie meczu z HNK Gorica i zastąpił Amera Gojaka. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dinama Zagrzeb 2:0.

Udany debiut Grosickiego

Kamil Grosicki zaliczył udany debiut w zespole West Bromwich. Polak wszedł na boisko w 66. minucie meczu z Milwall i już kilkanaście minut później zanotował asystę. Reprezentant Polski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego wprost na głowę Darego O'Shea, który bez problemu skierował piłkę do bramki. "The Baggies" pokonali rywali z Londynu 2:0 i umocnili się na pozycji lidera.

10. gol Sadiku

W meczu 27. kolejki hiszpańskiej La Liga2, Malaga wygrała 2:1 z Numancią. Pierwszą bramkę dla "Boquerones" zdobył Armando Sadiku. Albańczyk uderzył w lewy róg bramki i pewnie wykorzystał rzut karny. Dla 28-letniego napastnika było to 10. ligowe trafienie.

Gol Vranjesa

Dynamo Kijów pewnie pokonało Borac Banja Luka 4:1 w meczu towarzyskim. Jedynego gola dla bośniackiej drużyny strzelił Stojan Vranjes. Były zawodnik Legii zamienił rzut karny na bramkę i ustalił wynik meczu. Zespół z Banja Luka rozpocznie zmagania ligowe od starcia z Siroki Brijeg. Spotkanie zaplanowano na 23 lutego.