Jakub Waliszewski

Źródło:

23.12.2020 09:00

(akt. 23.12.2020 10:45)

Michał Kucharczyk zdobył efektowną bramkę, Aleksandar Prijović strzelił dwa gole dla Al-Ittihad, a Vadis Odjidja-Ofoe doznał kontuzji w meczu ligowym. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Kucharczyk ratuje zwycięstwo

W meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin wygrała Zagłębiem Lubin 1:0. Bohaterem "Portowców" okazał się Michał Kucharczyk, który w samej końcówce spotkania zdobył piękną bramkę z dystansu. Piłka po strzale "Kuchego" poszybowała w lewy górny róg bramki.

Dublet Prijovicia

W 1/8 finału Pucharu Arabii Saudyjskiej Al-Ittihad wygrał z Al Wehda 3:0. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Aleksandar Prijović. Po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się w 48. minucie. Reprezentant Serbii pewnie zamienił rzut karny na bramkę. Drugiego gola strzelił zaledwie minutę później. Piłkarze Al-Ittihad szybko odebrali piłkę rywalom i przeprowadzili kontratak, który strzałem z bliskiem odległości sfinalizował "Prijo".

Kontuzja Vadisa

Vadis Odidja-Ofoe doznał kontuzji w poprzednim meczu ligi belgijskiej przeciwko Club Brugge. W 15. minucie spotkania Belg złapał się za nogę i niestety musiał opuścić boisko. Według Het Laatste Nieuws, pomocnik zmaga się z kontuzją ścięgna udowego. Dalsze badania wykażą, jak poważny jest uraz 31-latka.

Gol Obradovicia

W 19. kolejce serbskiej Super Ligi Partizan Belgrad wygrał z Mladost Lucani 4:0. Autorem trzeciego trafienia dla Partizana był Ivan Obradović. Serb minął rywala w polu karnym i oddał mocny strzał w prawy górny róg bramki. Dla 32-latka był to pierwszy gol w tym sezonie.

Awans Malagi

W 1/64 finału Pucharu Króla Malaga zwyciężyła z Coruxo FC 4:0. "Boquerones" objęli prowadzenie w 18. minucie. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Cristian Rodriguez, a Orlando Sa uciekł w polu karnym obrońcom i pokonał bramkarza. Było to pierwsze trafienie Portugalczyka w barwach Malagi.

Pogrom Bragi

Sporting Braga rozgromił Olimpico Montijo aż 7:0 w 1/16 Taca de Portugal. Iuri Medeiros pojawił się na boisku w 69. minucie i w jednej z ostatnich akcji trafił do siatki. Portugalczyk zgubił krycie obrońców i strzelił gola po uderzeniu z pierwszej piłki.

Niespodzianka w Pucharze Turcji

Adana Demirspor sensacyjnie wygrała z Trabzonsporem w Pucharze Turcji. W regulaminowym czasie było 2:2. Ale w 90 minucie Trabzonspor miał rzut karny, a gracze Adany otrzymali dwie czerwone kartki. Jedenastka jednak nie została wykorzystana i była dogrywka. W niej Trabzonspor grając w przewadze atakował raz za razem, ale to rywale mieli piłkę meczową - nie wykorzystali jej. W rzutach karnych Adana Demirspor wygrała 4:3, Przy pierwszym golu dla "Błękitnej Błyskawicy", jeszcze w regulaminowym czasie gry,  asystę miał Jakub Kosecki. "Kosa" wrzucił piłkę w pole karne do Yunusa Akguna, który nieczysto trafił w futbolówkę i kompletnie zmylił interweniującego bramkarza.

Asysta Cafu

W 19. kolejce FL Championship Nottingham Forest pokonało na własnym stadionie Sheffield Wednesday 2:0. "Tricky Trees" wyszli na prowadzenie już w 4. minucie. Cafu podał na lewą stronę do Yuriego Ribeiro, który bez zastanowienia uderzył na bramkę i umieścił piłkę w prawym rogu bramki. Cafu zagrał w tym sezonie w siedmiu meczach i miał asystę.