Byli legioniści. Pierwszy gol Kucharczyka

Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

23.09.2020 09:00

(akt. 22.09.2020 23:26)

Michał Kucharczyk zdobył pierwszą bramkę dla Pogoni Szczecin, Arvydas Novikovas strzelił gola dla Erzurumsporu, a Sandro Kulenović został wypożyczony. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Gol na wagę zwycięstwa

W meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy Pogoń Szczeciń pokonała Śląsk Wrocław 1:0. Jedyny gol w tym spotkanu padł w 89. minucie meczu. Sfaulowany w polu karnym został kapitan "Portowców" Kamil Drygas, a do jedenastki podszedł Michał Kucharczyk. Były zawodnik Legii uderzył w sam środek bramki i zapewnił swojej drużynie cenne zwycięstwo.

Novikovas już strzela

Swoją pierwszą bramkę w nowych barwach zdobył także Arvydas Novikovas. Litwin trafił do siatki w ligowym spotkaniu przeciwko Sivassporowi. Piłkę z prawej strony dośrodkował Emrah Bassan, a 29-latek pokonał bramkarza rywali po uderzeniu głową. Mecz zakończył się zwycięstwem Sivassporu 2:1.

Kulenović zagra w Rijece

Sandro Kulenović nie mógł wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie w Dinamie Zagrzeb. Napastnik zagrał dla stołecznej drużyny 18 spotkań i miał asystę. Władze "Niebieskich" postanowiły wypożyczyć zawodnika. 20-latek spróbuje odbudować formę w HNK Rijece. Okres wypożyczenia zakończy się w czerwcu przyszłego roku.

Legijne akcenty w meczu Piasta

Po emocjonującym spotkaniu Piast Gliwice wygrał z TSV Hartberg 3:2 i awansował do 3.rundy el. Ligi Europy. Dwa gole dla "Piastunek" strzelili byli piłkarze Legii. Najpierw ładnym uderzeniem z rogu pola karnego popisał się Patryk Sokołowski, a następnie do siatki trafił Michał Żyro, który znakomicie wykorzystał dośrodkowanie Martina Konczkowskiego. W końcówce spotkania Żyro mógł powiększyć swój dorobek bramkowy, lecz w stuprocentowej sytuacji uderzył wysoko nad bramką. Kolejnym rywalem Piasta na drodze do Ligi Europy będzie duńska FC Kopenhaga.

Sensacyjna porażka Dynama

Dynamo Moskwa zakończyło swoje zmagania w el. Ligi Europy na etapie 2. rundy. "Dinamowcy" sensacyjnie przegrali z Lokomotiwem Tbilisi 1:2. Cały mecz w barwach zespołu z Moskwy zagrał Sebastian Szymański.

Gole Niezgody i Kazaiszwiliego

Waleri Kazaiszwili uratował remis w meczu przeciwko Portland Timbers. Gruzin efektownie minął bramkarza i skierował piłkę do bramki. Futbolówkę z linii bramkowej próbował wybić jeszcze obrońca "Drwali", jednak powtórki pokazały, że przekroczyła ona linię całym obwodem. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Kilka dni później obie ekipy ponownie stanęły naprzeciwko siebie. Tym razem lepsi okazali się piłkarze Portland, którzy wygrali aż 6:1. Wynik spotkania ustalił Jarosław Niezgoda, który pojawił się na murawie w 82. minucie. Podopieczni Giovanniego Savarese odebrali piłkę na połowie przeciwnika, szybko rozegrali akcję, a formalności dopełnił Niezgoda i wpakował piłkę do bramki z bliskiej odległości.

Awans MOL Fehervar

Fehervar FC awansował do 3. rundy el. Ligi Europy dzięki skromnej wygranej z maltańskim Hibernians 1:0. Nemanja Nikolić pojawił się na boisku w 88. minucie i zastąpił Budu Zivzivadze. Następnym przeciwnikiem "Vidi" będzie francuskie Stade Reims.