Byli legioniści. Pierwszy gol Nikolicia, dwa gole Mauricio

Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

04.03.2020 12:00

(akt. 04.03.2020 08:32)

Nemanja Nikolić zdobył swoją pierwszą bramkę dla Fehervar FC, Ivan Trickovski ustrzelił dublet w meczu ligowym, a KAA Gent zakończył swoją przygodę z Ligą Europy. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Pierwszy gol Nikolicia

W 23. kolejce węgierskiej OTP Bank Liga Fehervar FC wygrał z Kaposvar 3:0. Wynik meczu ustalił Nemanja Nikolić. W 44. minucie meczu Iwan Petriak dostał znakomite podanie ze środka pola, przebiegł z piłką kilkanaście metrów i zagrał do niepilnowanego Nikolicia, który bez problemu trafił do pustej bramki. Celebrując swojego pierwszego gola zdjął koszulkę, za co obejrzał żółtą kartkę. "Niko" spędził na boisku 90 minut.

Dublet Trickovskiego

Ivan Trickovski dał cenne zwycięstwo AEK'owi Larnaka w meczu przeciwko Anorthosisowi Famaugusta. W 17. minucie Macedończyk świetnie uderzył z rzutu wolnego i nie dał większych szans Giorgiemu Lorii. Na samym początku drugiej połowy ponownie trafił do siatki. Tym razem wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i zdobył bramkę po strzale głową. W doliczonym czasie gry gola kontaktowego dla gospodarzy strzelił Nika Katcharava. Mecz zakończył się zwycięstwem "Wojowników" 2:1.

Roma lepsza od Gent

KAA Gent zakończył swoją przygodę z Ligą Europy w 1/16 finału. "De Buffalo" okazali się słabsi od AS Romy, która awansowała dalej dzięki skromnej wygranej w pierwszym meczu. W rewanżu padł remis 1:1. Vadis Odjidja-Ofoe zagrał w obu spotkaniach. W 1/8 finału Roma zagra z Sevillą.

#ASRoma’s next #UEL opponent is...⁣ @sevillafc! ???????? Your first thoughts on the draw?

Post udostępniony przez AS Roma (@officialasroma)

Gol Masłowskiego

W piątek, 28 lutego, HNK Gorica pewnie pokonała Istra 1961 3:0. Drugiego gola dla zespołu "Byków" strzelił Michał Masłowski. 30-latek oddał płaski strzał zza pola karnego i trafił w lewy róg bramki. Były reprezentant Polski zagrał w tym sezonie w 24 spotkaniach, w których strzelił 2 gole i zanotował 3 asysty.

Świetna forma Mauricio

Johor DT rozpoczął nowy sezon ligi malezyjskiej od wygranej z Kedah 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Mauricio. Brazylijczyk uciekł w polu karnym obrońcom rywala i trafił do siatki po strzale głową. Kilka dni później mistrzowie Malezji podejmowali w azjatyckiej Lidze Mistrzów Suwon Samsung Bluewings. Ponownie bohaterem meczu okazał się były zawodnik Legii. W 73. minucie 31-latek zdobył bramkę na 2:1 i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.