Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

03.02.2022 09:00

(akt. 03.02.2022 00:00)

Krystian Bielik strzelił gola przewrotką, Mateusz Praszelik zagra we Włoszech, a Stanisław Czerczesow zadebiutował na ławce trenerskiej Ferencvarosi TC. Co słychać u byłych legionistów?

Wielki powrót Bielika

Krystian Bielik wrócił do gry po roku absencji spowodowanej zerwaniem więzadła krzyżowego. 24-latek pojawił się na boisku w 69. minucie meczu z Birmingham City, a w doliczonym czasie gry zdobył piękną bramkę na wagę remisu. Richard Stearman zgrał piłkę głową do Bielika, który pokonał bramkarza bramkarza po uderzeniu przewrotką. W trakcie celebracji trafienia doznał kontuzji barku, jednak jak się później okazało nie jest to nic groźnego i powinien wrócić do gry w ciągu kilku dni.

Praszelik trafił do Włoch

Mateusz Praszelik został wypożyczony na rok ze Śląska Wrocław do występującego we włoskiej Serie A Hellasu Werona. Jeśli spełnione zostaną warunki opisane w umowie, to "Gialloblu" będą musieli wykupić 21-latka za ok. dwa miliony euro. W tym sezonie PKO Ekstraklasy Praszelik zagrał 15 spotkań, strzelił 4 gole i miał 3 asysty.

Trenerski debiut Czerczesowa

Stanisław Czerczesow po raz pierwszy poprowadził Ferencvarosi TC w oficjalnym spotkaniu. Nie był to jednak udany debiut. Od 24. minuty mistrzowie Węgier grali w osłabieniu i finalnie przegrali z Puskas Academy 0:1.

Trzy dni później odnieśli pierwsze zwycięstwo za kadencji Rosjanina. Na Szusza Ferenc Stadion wygrali z Ujpestem 1:0, a jedyną bramkę zdobył Stjepan Loncar. Po 18. kolejkach Ferencvarosi zajmuje 1. miejsce w lidze węgierskiej i ma punkt przewagi nad drugim Puskas Academy.

Kosecki piłkarzem Motoru

Jakub Kosecki został nowym zawodnikiem Motoru Lublin. Umowa 31-latka z zespołem z Lublina będzie obowiązywała do końca sezonu 2021/2022. - Sam fakt, że tacy zawodnicy rozważają dołączenie do Motoru, świadczy o tym, że klub się rozwija i zmierza we właściwym kierunku. Nie ulega wątpliwości, że to duże nazwisko i wzmocnienie zespołu. Kuba to bardzo doświadczony piłkarz, który ostatnie lata spędził w trudnej i wymagającej lidze tureckiej, a wcześniej udowodnił swoją wartość na ekstraklasowych boiskach. Liczę na to, że będzie wsparciem dla młodszych kolegów w szatni - powiedział Marek Saganowski w rozmowie z klubowymi mediami.

Debiut Remy'ego

William Remy zadebiutował w barwach Royal Excelsior Virton. Francuz znalazł się w podstawowej "11" na mecz ligowy z KMSK Deinze. Remy zagrał całe spotkanie i nie ustrzegł się błędu. W 89. minucie zostawił zbyt dużo wolnego miejsca we własnym polu karnym, z czego skorzystał Dylan De Belder i wpakował piłkę do siatki. Dzięki tej bramce Deinze wygrało 2:1. RE Virton znajduje się w strefie spadkowej i traci dwa punkty do miejsca zapewniającego utrzymanie.

Gol Prijovicia

W 10. kolejce australijskiej A-League Macarthur FC zremisowało na własnym stadionie z Western United 2:2. Bramki dla zespołu gości zdobyli Nicolas Milanovic i Aleksnadar Prijović. Były piłkarz Legii trafił do siatki w 74. minucie. Lachlan Wales podał na jedenasty metr do serbskiego napastnika, który pokonał Filipa Kurto po strzale w prawy, dolny róg bramki. Dla 31-latka był to drugi gol w barwach Western United.

Asysta Agry

W meczu 20. kolejki ligi portugalskiej Tondela wygrała z Portimonense 2:1. Przy golu dającym zwycięstwo złoto-zielonym asystował Salvador Agra. Portugalczyk zacentrował z lewej strony wprost na głowę Juana Boselli, który skierował piłkę do bramki.

Remis Larnaki, gol Triczkowskiego

AEK Larnaka zremisował z Anorthosisem Famaugusta 1:1 w 18. kolejce ligi cypryjskiej. Jedyną bramkę dla "Wojowników" zdobył Iwan Triczkowski. Acoran zgrał piłkę do 34-latka, który z bliskiej odległości trafił do pustej bramki. Dla Triczkowskiego był to 10. gol w tym sezonie.

Bartczak zagra w 8. lidze niemieckiej

Robert Bartczak został nowym piłkarzem FC Blaubeuren, który rywalizuje na ósmym poziomie rozgrywkowym w Niemczech. Były piłkarz Legii występował wcześniej w drużynie Wigier Suwałkach, dla których zagrał 83 mecze, strzelił 11 goli i miał 6 asyst.