News: Byli legioniści: Premierowy gol Łukasika

Byli legioniści: Premierowy gol Łukasika

Emil Kopański

18.08.2015 15:00

(akt. 07.12.2018 21:09)

Większość byłych legionistów ma za sobą kolejny pracowity tydzień. Kilku z nich pokazało się z bardzo dobrej strony – do siatki trafiali Elton Brandao, Janusz Gol, Tomasz Jarzębowski, Daniel Łukasik, Kamil Majkowski i Dariusz Zjawiński. Zapraszamy do zapoznania się z naszym tradycyjnym raportem!

W zestawieniu bierzemy pod uwagę zawodników, którzy występowali w barwach Legii w ostatnich 10 latach (od sezonu 2005/2006, wyjątkiem pozostaje Artur Boruc) i rozegrali minimum 15 oficjalnych spotkań w pierwszym zespole.

Mikel Arruabarrena (Eibar) – rozgrywki Primera Division jeszcze nie wystartowały.

Inaki Astiz (APOEL Nikozja) – liga cypryjska nie wznowiła jeszcze sezonu.

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – zespół Boruca uległ Liverpool FC 0:1. Polskiego bramkarza pokonał Christian Benteke, lecz spotkanie wzbudziło mnóstwo kontrowersji. Arbiter nie uznał bramki dla zespołu byłego legionisty, a gol dla The Reds padł po spalonym. Boruc rozegrał 90 minut.

Ariel Borysiuk (Lechia Gdańsk) – Lechia w Pucharze Polski wyeliminowała Puszczę Niepołomice (5:1), a Borysiuk rozegrał całe spotkanie. W lidze zespół z Gdańska zremisował na wyjeździe z Wisłą Kraków 3:3, a były legionista znów wystąpił od pierwszego do ostatniego gwizdka.

Marcin Burkhardt (Czerno-More Warna) – drużyna byłego piłkarza Legii zremisowała na wyjeździe z Beroe Stara Zagora 1:1. „Bury” na murawie zameldował się w 83. minucie, zmieniając Ginho. Minutę później obejrzał żółty kartonik.

Wladimer Dwaliszwili (Odense Boldklub) – Odense uległo Randers FC 2:3. Dwaliszwili spotkanie zaczął na ławce rezerwowych, na murawie zameldował się w 72. minucie, zastępując Kennetha Zohore.

Elton Brandao (EC Vitoria Salvador) – Vitoria pokonała Santa Cruz 2:1. Elton rozegrał 79 minut, a w jego miejsce na murawie pojawił się Robert. Były gracz Legii już w 8. minucie wpisał się na listę strzelców, wykorzystując dogranie Flavio. Było to szóste trafienie Eltona w bieżących rozgrywkach brazylijskiej Serie B.

Łukasz Fabiański (Swansea City) – „Łabędzie” wygrały z Newcastle United 2:0. Fabiański strzegł barw Swansea przez 90 minut.

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar zremisował z Anżi Machaczkała 1:1. Jeden punkt dla swojego zespołu zapewnił były legionista, zdobywając w 66. minucie bramkę po dograniu Petara Zaneva. Murawę opuścił osiem minut później, zmieniony przez Georgi Peeva.

Roger Guerreiro (Aris Limassol) – rozgrywki ligi cypryjskiej wystartują za tydzień.

Maciej Iwański (Ruch Chorzów) – w Pucharze Polski przyczynił się do wygranej z Wisłą Kraków (2:1), spędzając na murawie 80 minut (zmienił go Artur Lenartowski). Ligowe starcie z Jagiellonią Białystok (1:2) rozpoczął już na ławce rezerwowych, a wstał z niej w 78. minucie, aby zmienić Macieja Urbańczyka.

Tomasz Jarzębowski (Wigry Suwałki) – w Pucharze Polski Wigry poległy w starciu z GKS Katowice 0:2, a „Jarza” na boisku spędził pełne 90 minut. Niesamowite emocje przyniosło natomiast ligowe spotkanie Zagłębia Sosnowiec z Wigrami Suwałki. Drużyna Jarzębowskiego, który ponownie rozegrał cały mecz, prowadziła już 2:0, ale ambitni sosnowiczanie doprowadzili do remisu. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął były legionista – w 89. minucie po rzucie rożnym pokonał Szymona Gąsińskiego i zapewnił swojej ekipie komplet punktów. Dzięki temu Wigry plasują się na trzeciej pozycji w tabeli.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – drużyna Polaka znakomicie poradziła sobie w wyjazdowym spotkaniu z Zenitem Sankt Petersburg, wygrywając 2:0. „Jędza” cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Dossa Junior (Konyaspor Kulubu) – w zremisowanym 1:1 meczu z Akhisar Belediyesporem były defensor Legii rozegrał 90 minut i obejrzał żółtą kartkę.

Marcin Komorowski (Terek Grozny) – Terek bezbramkowo zremisował z Lokomotiwem Moskwa. Komorowski cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Maciej Korzym (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – nie zagrał w wygranym po dogrywce 2:1 meczu Pucharu Polski z Miedzią Legnica. Nie wystąpił też w przegranym 2:3 meczu ligowym z Pogonią Szczecin.

Daniel Łukasik (Lechia Gdańsk) – w Pucharze Polski Łukasik pojawił się na boisku w 40. minucie gry, zastępując Adama Dźwigałę, natomiast w spotkaniu z Wisłą Łukasik wyszedł na murawę w podstawowym składzie. Zaliczył dobre zawody, a w 18. minucie strzałem głową zdobył swoją pierwszą bramkę w ekstraklasie. Obejrzał też żółtą kartkę.

Kamil Majkowski (Błękitni Raciąż) – po awansie do III ligi „Maja” pozostaje liderem swojego zespołu. Co prawda Błękitni ulegli Startowi Otwock 1:2, ale były legionista w 12. minucie zdołał wpisać się na listę strzelców. W 73. minucie zastąpił go Łukasz Wróblewski.

Manu (Ermis FC Aradippou) – liga cypryjska rozpoczyna zmagania za tydzień.

Bruno Mezenga (Akhisar Belediyespor) – nie znalazł się w osiemnastce na mecz z Konyasporem.

Łukasz Mierzejewski (Górnik Łęczna) – w Pucharze Polski Mierzejewski rozegrał 90 minut w meczu z Legią Warszawa (0:2). W ekstraklasie Górnicy polegli w starciu ze Śląskiem Wrocław 2:3. Mierzejewski tym razem nie znalazł się w osiemnastce meczowej.

Jan Mucha (Slovan Bratysława) – Slovan zremisował z Senicą 1:1, ale bez udziału byłego bramkarza Legii.

Nacho Novo (Carolina RailHawks) – doświadczył bolesnej porażki z FC Edmonton (0:3). Na murawie przebywał do 70. minuty, po czym zluzował go Simone Bracalello.

Adrian Paluchowski (Termalica Bruk-Bet Nieciecza) – nie zagrał w wygranym 3:0 meczu z Górnikiem Zabrze.

Helio Pinto (Al-Mesaimeer SC) – rozgrywki ligi katarskiej jeszcze nie wystartowały.

Miroslav Radović (Hebei China Fortune) – przesunięty do rezerw, leczący kontuzję Radović nie ma powodu do zadowolenia – jego koledzy przegrali 0:1 z Dalian Aerbin. Drużyna byłego legionisty zajmuje aktualnie szóste miejsce w tabeli.

Piotr Rocki (Ruch Radzionków) – mimo obecności Rockiego na murawie przez pełne 90 minut, Ruch przegrał z Orłem Ząbkowice 0:2.

Maciej Rybus (Terek Grozny) – w zremisowanym meczu z Lokomotiwem rozegrał 90 minut.

Orlando Sa (Reading FC) – zespół Reading podzielił się punktami z Leeds United (0:0). Były napastnik Legii grał przez pełne 90 minut.

Wojciech Skaba (Ruch Chorzów) – w lidze Ruch przegrał na wyjeździe z Jagiellonią, ale bez udziału Skaby. „Fikoł” przyczynił się jednak do czwartkowej wygranej w Pucharze Polski z Wisłą, strzegąc bramki „Niebieskich” przez całe spotkanie.

Marcin Smoliński (Olimpia Grudziądz) – Olimpia najpierw w Pucharze Polski uległa Lechowi Poznań (0:2, 90 minut Smolińskiego), a następnie pokonała w lidze Stomil Olsztyn 2:0. W drugim meczu „Smoła” spędził na murawie 80 minut, a zmienił go Kamil Kurowski. Były pomocnik Legii obejrzał też żółta kartkę za faul na Grzegorzu Lechu.

Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) – w Pucharze Polski był niezastąpiony na boisku przez 90 minut spotkania z Puszczą, a w niedzielę rozegrał cały mecz z Wisłą, w którym został upomniany żółtą kartką.

Rafał Wolski (KV Mechelen) – KV Mechelen przegrał z SC Lokeren 0:2. Wolski mecz rozpoczął na ławce rezerwowych, w 67. minucie zmienił Sofiane Hanniego.

Dariusz Zjawiński (Cracovia) – „Zjawa” okazał się bohaterem meczu z Dolcanem Ząbki w Pucharze Polski. Wyszedł na boisko w podstawowym składzie i zdobył dwie bramki. Jego występ zepsuła jednak nieco czerwona kartka, którą otrzymał na 60 sekund przed końcem meczu za brutalny faul. W lidze zespół z Krakowa rozbił na wyjeździe Koronę Kielce 3:0. Zjawiński na boisku spędził 77 minut, zastąpił go Łukasz Zejdler.