News: Nemanja Nikolić: Musimy szybko zapomnieć o tej porażce

Byli legioniści. Świetna forma Nikolicia, gol Niezgody

Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

02.09.2020 10:00

(akt. 02.09.2020 15:36)

Nemanja Nikolić imponuje formą strzelecką, Waleri Kazaiszwili strzelił gola i miał asystę, a Jarosław Niezgoda zdobył bramkę w meczu MLS. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Świetna forma Nikolicia

Nemanja Nikolić ma za sobą udany tydzień. W czwartek, 27 sierpnia, Fehervar FC po rzutach karnych wyeliminował irlandzki Bohemians FC. Po 90 minutach na tablicy wyników widniał remis 1:1. Autorem jedynej bramki dla wicemistrzów Węgier był Nikolić. 32-latek pewnie wykorzystał podyktowany chwilę wcześniej rzut karny. W 74. minucie opuścił boisko, a zastąpił go Armin Hodzić. Węgrzy wygrali w serii rzutów karnych 4:2. W następnej rundzie zagrają z Hibernians.

Trzy dni później Fehervar FC mierzył się na wyjeździe z Budafoki. Beniaminek OTP Bank Liga nie sprawił jednak niespodzianki. Spotkanie zakończyło się ich porażką 1:4. Trzecią bramkę dla "Vidi" zdobył Nikolić. Dośrodkowanie Iwana Petriaka wypiąstkował Daniel Poser, a były zawodnik Legii wykorzystał złe ustawienie golkipera i trafił do siatki po uderzeniu głową.

Znakomity występ "Vako"

W niedzielę, 30 sierpnia, Los Angeles Galaxy pokonało San Jose Earthquakes 3:2. Mecz ropoczął się bardzo dobrze dla drużyny gości. W 11. minucie dobrą akcję prawą stroną boiska przeprowadził Tommy Thompson, a następnie zagrał piłkę w pole karne do niepilnowanego Waleriego Kazaiszwiliego. Gruzin pokonał bramkarza rywali po mocnym uderzeniu z pierwszej piłki. Piłkarze Los Angeles zdołali odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Sebastian Lletget dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Daniela Steresa, który z łatwością wpakował piłkę do bramki. W 59. minucie "The Quakes" ponownie wyszli na prowadzenie. "Vako" podał do Cade'a Cowell'a, a 16-latek popisał się dobrym uderzeniem z dystansu i zdobył swoją pierwszą bramkę dla zespołu z San Jose. Ostatnie kilkanaście minut należało do drużyny gospodarzy. Najpierw rzut karny na bramkę zamienił Cristian Pavon, a w końcówce spotkania decydującego gola strzelił Lletget i ustalił wynik meczu. W następnej kolejce San Jose Earthquakes zmierzy się z Los Angeles FC.

Gol Niezgody

Portland Timbers po meczu pełnym emocji, zremisowało z Real Salt Lake City 4:4. Jedną z bramek dla zespołu "Drwali" zdobył Jarosław Niezgoda. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Diego Valeri, najwyżej w polu karnym wyskoczył Niezgoda i pokonał Andrew Putne po uderzeniu głową. 25-latek był obecny na boisku do 67. minuty, kiedy zmienił go Felipe Mora Aliaga.

Larnaka lepsza od APOEL-u dzięki Trickovskiemu

AEK Larnaka wygrał aż 3:0 z APOEL-em Nikozja w hicie 2. kolejki cypryjskiej Protathlima A’ Kategorias. Ostatniego gola w tym spotkaniu strzelił Ivan Trickovski. Nando przeprowadził indywidualny rajd z piłką i podał piłke w kierunku Trickovskiego. Macedończyk uciekł obrońcy i umieścił piłkę w siatce po strzale z bliskiej odległośći. Po dwóch meczach "Wojownicy" są liderem ligi.

Vranjes na wagę awansu

W meczu 1. rundy el. Ligi Europy Borac Banja Luka wygrał z FK Sutjeską 1:0. Jedynego gola w tym meczu strzelił Stojan Vranjes. 33-latek wykorzystał podanie od kolegi z drużyny i czubkiem buta skierował piłkę do bramki. Kolejnym rywalem Bośniaków na drodze do Ligi Europy będzie portugalskie Rio Ave.