Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

11.11.2023 09:00

(akt. 10.11.2023 23:14)

Carlitos i Filip Mladenović zagrali przeciwko sobie, Jose Kante i Waleri Kazaiszwili strzelili gole w azjatyckiej Lidze Mistrzów, Szymon Włodarczyk zdobył honorową bramkę w barwach Sturmu Graz. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Mecz byłych legionistów

Do ciekawej rywalizacji doszło w 10. kolejce ligi greckiej. PAS Lamia podejmował Panathinaikos, a w podstawowych składach znaleźli się Carlitos (Lamia) i Filip Mladenović (Panathinaikos). Obaj strzelili zresztą po golu.

W 30. minucie "Mladen" zdobył bramkę na 1:0 dla gości poprzez efektowne uderzenie w prawe okienko. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Carlitos. Hiszpan oddał mocny strzał, piłka odbiła się rykoszetem od obrońcy i zaskoczyła Alberto Brignoliego. Ostatnie słowo należało jednak do "Koniczynek". W 90. minucie zwycięską bramkę zdobył Andraz Sporar.

Pucharowe trafienia

Legijnych akcentów nie zabrakło nawet w azjatyckiej Lidze Mistrzów. Gole w barwach swoich drużyn strzelili Waleri Kazaiszwili (Ulsan Hyundai) i Jose Kante (Urawa Red Diamonds). W obu przypadkach były to trafienia honorowe. Ulsan przegrało 1:2 z Johor Darul Ta'zim, a prowadzona przez Macieja Skorżę Urawa w takim samym rozmiarze przegrała z Pohang Steelers.

Z wyników mogą być za to zadowoleni Sandro Kulenović i Mahir Emreli (obaj Dinamo Zagrzeb), a także Iwan Triczkowski i Rafael Lopes (obaj AEK Larnaka). Piłkarze Dinama asystowali przy bramkach w meczu z NK Oriolik (8:0, Puchar Chorwacji), a zawodnicy "Wojowników" strzelili po jednym golu w rywalizacji z Achyronas Onisilos (3:2, Puchar Cypru).

9. bramka Włodarczyka

W 13. kolejce austriackiej Bundesligi Sturm Graz przegrał na wyjeździe 1:3 z LASK Linz. Jedyną bramkę w barwach "die Schwoazn" zdobył Szymon Włodarczyk, który płasko strzelił w prawy róg. W tej sytuacji "Włodarowi" pomogło szczęście, gdyż piłka odbiła się od podeszwy Roberta Zulja, przez co zmieniła tor lotu. Dla 20-latka był to 9. gol w Sturmie.

Gole Sadiku, Michalaka, Kastratiego i Ojamy

Z trafień dla swoich drużyn cieszyli się też Armando Sadiku (Mohun Bagan Super Giant), Konrad Michalak (Ohod Club), Lirim Kastrati (Fehervar FC) i Henrik Ojamaa (Flora Tallinn). Warto wyróżnić Kastratiego, który drugi raz z rzędu dał dobrą zmianę przypieczętowaną golem.

Grosicki na ratunek Pogoni

Kamil Grosicki jest niekwestionowanym liderem Pogoni. W tym sezonie zagrał w 19 meczach, strzelił 8 goli i 7 razy asystował przy trafieniach kolegów z drużyny. Ostatnio okazał się bohaterem "Portowców" w rywalizacji z Podbeskidziem Bielsko-Biała w Pucharze Polski. Szczecinianie długo nie mogli znaleźć sposobu na rozpracowanie defensywy pierwszoligowca, aż w 90. minucie z pomocą przyszedł "Grosik", zdobywając bramkę na wagę awansu. Świetna forma 35-latka została doceniona przez selekcjonera Michała Probierza, który powołał go do kadry na najbliższe mecze z Czechami i Łotwą.