Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

07.02.2024 09:00

(akt. 07.02.2024 12:29)

Carlitos ma za sobą słodko-gorzki występ, Iwan Triczkowski strzelił gola drużynie Ricardo Sa Pinto, a Jakub Szumski wrócił do składu Samsunsporu. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Szalony mecz

W 21. kolejce ligi greckiej PAS Lamia wygrał z PAS Giannina 4:1. Jednym z głównym bohaterów meczu był Carlitos. Hiszpan już w 12. minucie mógł strzelić gola z rzutu karnego, lecz jego intencje świetnie wyczuł Vasilios Athanasiou. Chwilę później 33-latek zrehabilitował się w najlepszy możliwy sposób, gdyż zdobył bramkę po zagraniu od Pedro Amarala, a dwie minuty później zrewanżował się Portugalczykowi i asystował przy jego trafieniu. Po zmianie stron stanął przed drugą szansą na pokonanie Athanasiou z jedenastu metrów, ale i tym razem lepszy był grecki bramkarz. Hiszpan zszedł z boiska w 63. minucie. Sofascore ocenił jego grę na 7.4.

Gole Triczkowskiego i Sadiku

Na Cyprze doszło do rywalizacji APOEL-u z AEK-iem Larnaka (2:2), w której nie zabrakło legijnych akcentów. Trenerem drużyny z Nikozji jest Ricardo Sa Pinto, natomiast po przeciwnej stronie znaleźli się Rafael Lopes, a także Iwan Triczkowski, który zdobył jedną z bramek dla "Wojowników". Mark Diemers miękko dograł w pole karne z rzutu wolnego, Hrvoje Milicević zgrał piłkę w kierunku prawego słupka, a tam świetnie odnalazł się Triczkowski, z bliska pakując futbolówkę do siatki. Dla Macedończyka był to 6. gol w sezonie.

W lidze hinduskiej z bramki cieszył się Armando Sadiku. Albańczyk świetnie wykorzystał dośrodkowanie kolegi z drużyny i pokonał golkipera po uderzeniu z woleja. Jego Mohun Bagan ostatecznie zremisował z East Bengal 2:2.

Szumski zagrał w Turcji

Jakub Szumski zagrał pierwszy mecz w Samsunsporze od trzech tygodni. Polak znalazł się w podstawowym składzie na wyjazdową rywalizację Pucharu Turcji z Fatih Karagumruk. Gospodarze wygrali 2:1, co dla Szumskiego powinno być podwójnie złą wiadomością, gdyż do tej pory bronił w spotkaniach pucharowych, a w lidze zagrał tylko raz i niezmiennie pozostaje numerem 2 w hierarchii bramkarzy.

Remy wrócił do Polski

William Remy został nowym piłkarzem Zagłębia Sosnowiec. Francuz pomyślnie przeszedł testy w I-ligowcu i spróbuje pomóc drużynie w utrzymaniu na zapleczu Ekstraklasy. Zagłębie jest na ostatnim miejscu i traci 8 punktów do bezpiecznej pozycji.