Byli legioniści. Szymański zawodnikiem meczu

Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

25.10.2023 09:00

(akt. 24.10.2023 19:56)

Sebastian Szymański strzelił 9. gola w barwach Fenerbahce, Guilherme jest w dobrej formie, a Carlitos asystował w meczu ligi greckiej. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Zawodnik meczu

Sebastian Szymański ma za sobą kolejny świetny mecz w barwach Fenerbahce. W ligowej rywalizacji z Hataysporem (4:2) zdobył bramkę już w 7. minucie i był zdecydowanie najlepszym piłkarzem. Był aktywny na boisku od 1. do 74. minuty, kiedy zmienił go Miha Zajc. Sofascore ocenił jego grę na 8.6, co jest najwyższym wynikiem spośród wszystkich graczy obu drużyn. Dla porównania drugim najlepszym zawodnikiem okazał się Dusan Tadić z oceną 7.8. "Szymi" zagrał w tym sezonie w 17 spotkaniach, strzelił 9 goli i miał 4 asysty.

Dobra forma Guilherme

Guilherme ma za sobą udane tygodnie. Brazylijczyk stał się kluczową postacią Goias, a dobrą formę potwierdza w każdym kolejnym meczu. W pierwszych 19 spotkaniach strzelił 5 goli i miał 4 asysty, a dorobek poprawił w ubiegłym tygodniu. Najpierw asystował w wygranej z Sao Paulo (2:0), a 2 dni później wykorzystał rzut karny w rywalizacji z Cuiaba Esporte Clube, dzięki czemu jego zespół zremisował 1:1.

Asysta Carlitosa

W 8. kolejce ligi greckiej PAS Lamia wygrał na własnym stadionie 2:1 z PAS Giannina. Przy jednej z bramek asystował zawodnik gospodarzy, Carlitos. Hiszpan zacentrował z rzutu rożnego, najlepiej w polu karnym zachował się Samuele Longo, który skutecznie główkował. Były piłkarz Legii zagrał jak dotąd w 8 meczach, w których strzelił 3 gole i miał tyle samo asyst.

Trafienie Gola, asysta Wolskiego

Na polskich boiskach z trafienia cieszył się Janusz Gol (Arka Gdynia), który strzelił na 1:0 w spotkaniu ze Zniczem Pruszków (2:0), a Rafał Wolski (Radomiak Radom) popisał się efektowną asystą w meczu z Koroną Kielce (1:1).