News: Byli legioniści: Trickovski strzela dla AEK

Byli legioniści: Trickovski strzela dla AEK

Emil Kopański

24.02.2016 16:18

(akt. 07.12.2018 17:02)

W większości krajów zespoły powróciły już do gry po zimowej przerwie. Najwyższy więc czas, aby przyjrzeć się poczynaniom byłych legionistów. Kilku z nich zmieniło barwy klubowe, jednak w miniony weekend tylko jeden – Ivan Trickovski – wpisał się na listę strzelców w oficjalnym spotkaniu. Zapraszamy do zapoznania się z naszym tradycyjnym raportem!

W zestawieniu bierzemy pod uwagę zawodników, którzy występowali w barwach Legii w ostatnich 10 latach (od sezonu 2005/2006, wyjątkiem pozostaje Artur Boruc) i rozegrali minimum 15 oficjalnych spotkań w pierwszym zespole.

Mikel Arruabarrena (SD Huesca) – Arruabarrena przeniósł się do występującego w Lidze Adelante SD Huesca. W zremisowanym 1:1 meczu z Elche rozegrał pełne 90 minut.

Inaki Astiz (APOEL Nikozja) – APOEL pokonał na wyjeździe Anorthosis Famagusta Larnaka 2:1. Defensor z Hiszpanii cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – w rozgrywkach Pucharu Anglii drużyna byłego legionisty przegrała z Evertonem 0:2, a Boruc mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Wladimer Dwaliszwili (Pogoń Szczecin) – Pogoń bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Piastem Gliwice. Były napastnik Legii rozegrał 59 minut, po czym zmienił go Łukasz Zwoliński.

Elton Brandao (JEF United Chiba) – Brazylijczyk został wypożyczony do japońskiego JEF United Chiba. Rozgrywki w tym kraju nie zostały jeszcze wznowione.

Łukasz Fabiański (Swansea City) – drużyna Polaka wygrała 1:0 z Watford, a Fabiański rozegrał całe spotkanie.

Dominik Furman (Verona) – cały derbowy mecz z Chievo (3:1) spędził na ławce rezerwowych.

Janusz Gol (Amkar Perm) – rozgrywki ligi rosyjskiej nie zostały jeszcze wznowione.

Roger Guerreiro (Villa Nova) – rozgrywki w Brazylii jeszcze nie wystartowały.

Maciej Iwański (Ruch Chorzów) – Ruch wygrał na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 2:0, a Iwański rozegrał pełne 90 minut.

Dawid Janczyk (Sandecja Nowy Sącz) – były napastnik Legii podpisał kontrakt z Sandecją Nowy Sącz.

Tomasz Jarzębowski (Wigry Suwałki) – Wigry rozegrały sparing z Pjunikiem Erewań, który został przerwany w 55. minucie z powodu zbyt obfitych opadów deszczu. Do tego czasu Jarzębowski dyrygował poczynaniami defensywy suwalskiego klubu.

Dossa Junior (Eskisehirspor Kulubu) – nowy klub Dossy Juniora uległ Kasimpasie 1:2. Byłego legionisty próżno jednak szukać w osiemnastce meczowej.

Marcin Komorowski (Terek Grozny) – rozgrywki ligi rosyjskiej nie zostały jeszcze wznowione.

Maciej Korzym (Górnik Zabrze) – pojawił się na murawie w 73. minucie przegranego 0:2 meczu z Ruchem Chorzów, zmieniając Łukasza Madeja.

Dusan Kuciak (Hull City) – cały mecz z Arsenalem Londyn w ramach Pucharu Anglii obejrzał z ławki rezerwowych. Słowak na razie musi zadowolić się pozycją bramkarza numer 3 – w starciu z Arsenalem znalazł się w osiemnastce meczowej ze względu na kontuzję podstawowego golkipera „Tygrysów”, Allana McGregora. W ligowej potyczce z Ipswich Town (1:0) znalazł się już poza kadrą na to spotkanie.

Daniel Łukasik (Lechia Gdańsk) – Lechia uległa Koronie Kielce 2:4, a Łukasik rozegrał 60 minut, po czym zmienił go Flavio Paixao.

Kamil Majkowski (Błękitni Raciąż) – rozgrywki III ligi jeszcze nie wystartowały. „Maja” popisał się za to piękną bramką z rzutu wolnego w sparingu z MKS Ciechanów.

Bruno Mezenga (Akhisar Belediyespor) – cały mecz z Istanbul BB (0:0) przesiedział na ławce rezerwowych.

Jan Mucha (Slovan Bratysława) – rozgrywki na Słowacji zostaną wznowione w najbliższy weekend.

Nacho Novo (Carolina RailHawks) – rozgrywki NASL wystartują dopiero w kwietniu.

Adrian Paluchowski (Zagłębie Sosnowiec) – rozgrywki I ligi jeszcze nie wystartowały. W sparingu Zagłębie wygrały 2:1 z Górnikiem Wałbrzych, a Paluchowski w przerwie zastąpił Jakuba Araka.

Helio Pinto (Anorthosis Famagusta Larnaka) – Portugalczyk opuścił ligę katarską i wrócił na Cypr. W spotkaniu z APOEL-em Nikozja jednak nie wystąpił.

Miroslav Radović (Olimpija Ljubljana) – szansę na debiut w nowych barwach Radović będzie miał w najbliższy weekend, kiedy to wystartują rozgrywki na Słowenii.

Piotr Rocki (Ruch Radzionków) – IV liga polska jeszcze nie wystartowała.

Maciej Rybus (Terek Grozny) – rozgrywki ligi rosyjskiej nie zostały jeszcze wznowione.

Orlando Sa (Maccabi Tel Awiw) – były napastnik Legii zadebiutował w nowym klubie w starciu z Hapoelem Hajfa. Pojawił się na murawie w 61. minucie, zmieniając Gala Albermana.

Wojciech Skaba (Ruch Chorzów) – cały mecz z Górnikiem spędził na ławce rezerwowych.

Marcin Smoliński (Olimpia Grudziądz) – nie zagrał w sparingu z GKS Bełchatów (1:0). Wystąpił natomiast w meczu kontrolnym przeciwko Arce Gdynia (0:1). Na murawie spędził 55 minut, po czym zluzował go Maciej Wolski.

Ivan Trickovski (AEK Larnaka) – AEK wygrał na wyjeździe z Ayia Napą 3:1. Spory udział miał w tym były legionista – Trickovski rozegrał 68 minut (zmienił go Nikos Englezou), a w 60. minucie pokonał strzegącego bramki rywala Marko Pridigara.

Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) – nie wystąpił w przegranym 2:4 meczu z Koroną Kielce.

Rafał Wolski (Wisła Kraków) – były legionista został wypożyczony do Wisły Kraków. Okazję do debiutu będzie miał w najbliższy weekend w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Dariusz Zjawiński (Cracovia) – Cracovia zremisowała z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza 1:1. Zjawiński nie wystąpił w tym spotkaniu.

Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers) – ze względu na kontuzję nie zagrał w przegranym 0:3 meczu z Brentford FC.