Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

15.04.2023 09:00

(akt. 15.04.2023 10:34)

Sebastian Walukiewicz może zostać podstawowym zawodnikiem Empoli, Domagoj Antolić miał asystę, a Chris Philipps obejrzał czerwoną kartkę. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Dobry mecz Walukiewicza

W 30. kolejce włoskiej Serie A Cremonese wygrało 1:0 z Empoli po golu Cyriela Dessersa. W 40. minucie meczu, na boisko wszedł Sebastian Walukiewicz (Empoli), który zastąpił kontuzjowanego Koniego De Wintera. Polak bardzo dobrze wykorzystał swoją szansę - był skuteczny w obronie (wygrał wszystkie pojedynki z rywalami), imponował precyzją w rozegraniu (94% celności podań), a także był bliski zdobycia bramki. W 87. minucie efektownie uderzył piętą po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale trafił tylko w słupek. Sofascore ocenił jego grę na 7.3 (2. najwyższa ocena w zespole).

Kontuzja De Wintera, a także dobry występ przeciwko Cremonese mogą oznaczać, że były piłkarz Legii otrzyma więcej minut na boisku. Jak dotąd pełnił rolę rezerwowego i zagrał jedynie 5 spotkań.

Przełamanie Antolicia

Domagoj Antolić (Damac FC) asystował po raz pierwszy od września 2022 roku. W 16. minucie meczu z Al-Adalah (2:2), Chorwat dośrodkował wprost na głowę Abdelkadera Bedrane, który skierował piłkę do siatki. "Antola" zagrał w tym sezonie w 20 spotkaniach, strzelił 3 gole i wywalczył dwie asysty.

Czerwona kartka Philippsa

Chris Philipps drugi raz w tym sezonie wyleciał z boiska, z powodu czerwonej kartki. Tym razem osłabił swój zespół w meczu z Etzellą Ettelbruck, ale na jego szczęście rywale nie skorzystali z przewagi i finalnie FC Wiltz wygrało 3:0. Poprzednią "czerwień" obejrzał w grudniu ubiegłego roku w rywalizacji z Dudelange. Wówczas dostał dwie żółte kartki i w 70. minucie musiał opuścić murawę.

Dwa gole Portugalczyków

Iuri Medeiros i Salvador Agra strzelili po jednym golu dla swoich drużyn w 27. kolejce ligi portugalskiej. Piłkarz Sportingu Braga wykorzystał rzut karny, natomiast Agra pokonał bramkarza Vitorii SC po mocnym, płaskim strzale z 12. metra.

Debiut Nagya

Dominik Nagy doczekał się swojego debiutu w barwach Mezokovesd Zsory. 27-latek pojawił się na murawie w 73. minucie meczu z Debreceni (0:1), zmieniając Gergelyego Bobala. Co ciekawe, był to jego pierwszy występ od 16 kwietnia 2022 roku, gdy grał jeszcze dla Budapeszt Honved.

Gol i trzy asysty

W ciągu ostatnich 7 dni tylko jeden były piłkarz Legii zdobył bramkę na polskich boiskach. Mowa o Damianie Warchole, który ustalił wynik meczu Wisły Płock z Zagłębiem Lubin na 2:0 dla "Nafciarzy". Dla 27-latka było to trzecie trafienie w tym sezonie.

Nieco lepiej wyglądała sytuacja w przypadku asyst. Kluczowym podaniem przy golach dla swoich drużyn popisali się Rafał Wolski (Wisła Płock), Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) i Konrad Matuszewski (Warta Poznań).