Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

27.12.2019 08:30

(akt. 27.12.2019 09:49)

Vadis Odidja-Ofoe zdobył ważnego gola w belgijskim klasyku, Ricardo Sa Pinto został zwolniony ze Sportingu Braga, a Kamil Grosicki rozegrał bardzo dobry mecz przeciwko Birmingham. Co wydarzyło się u byłych zawodników Legii?

Gol Vadisa

W 20. kolejce belgijskiej Jupiler Pro League KAA Gent zremisował 1:1 z Club Brugge. Autorem jedynego gola dla "De Buffalo" był Vadis Odjidja-Ofoe. W 73. minucie świetne podanie wykonał Jonathan David, a Vadis Odjidja-Ofoe nie pomylił się w sytuacji sam na sam i doprowadził do wyrównania. Drużyna z Gandawy zajmuje trzecie miejsce w tabeli i traci dziesięć punktów do lidera.

Koniec przygody Sa Pinto w Bradze

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, Ricardo Sa Pinto przestał pełnić funkcję trenera Sportingu Braga. Portugalczyk nie zmienił złego nawyku, nie przetrwał więcej niż rok, a w dotychczasowym klubie spędził tylko sześć miesięcy, W tym czasie Braga wygrała grupę K w Lidze Europy, odpadła z Pucharu Portugalii na etapie 1/8 finału i znalazła się na ósmej pozycji w lidze.

Świetny mecz Grosickiego

Kamil Grosicki zaliczył bardzo dobry występ w meczu z Birmingham City. W końcówce pierwszej połowy Grosicki dobrze dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Toma Eavsa, który zdobył pierwszą bramkę dla "Tygrysów". W 58. minucie reprezentant Polski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali i nie zmarnował okazji. Mecz zakończył się zwycięstwem Hull 3:0.

Zejście Bielika

Krystian Bielik ma pewne miejsce w składzie Derby County, lecz w "Boxing Day" nie dokończył na boisku pierwszej połowy. Polak najpierw obejrzał żółtą kartkę, a w 44. minucie został zastąpiony przez Maxa Birda. Jego ekipa zremisowała 1:1 z Wigan Athletic, a gola na wagę remisu dla "Baranów" zdobył w ostatniej akcji spotkania Martyn Waghorn.

Gol Sadiku

Armando Sadiku znajduje się aktualnie na wypożyczeniu z Levante do Malagi. Albańczyk strzelił gola w rywalizacji z CD Lugo. W 13. minucie napastnik uciekł w polu karnym obrońcom rywali i pokonał bramkarza po uderzeniu z bliska. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Była to siódma bramka Sadiku w szesnastym spotkaniu drugiej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii.

Asysta Koseckiego

Jakub Kosecki występuje aktualnie w tureckim zespole Adana Demirspor. W wygranym 4:2 spotkaniu z Umraniesporem, "Kosa" zanotował asystę. Polak świetnie wyłożył piłkę w polu karnym Ołeksandrowi Gładkiemu, który bez problemu trafił do pustej bramki. Kosecki rozegrał pełne 90 minut.

Awans Malatyasporu

Yeni Malatyaspor awansował do 1/8 finału Pucharu Turcji. Rewanżowe spotkanie przeciwko drużynie Keciorengucu zakończyło się remisem 2:2, a drugiego gola dla zespołu z Malatyi zdobył Guilherme. Brazylijczyk otrzymał dobre podanie od Erkana Kasa i pewnym strzałem pokonał Muhammeda Tetika. W 1/8 finału Malatyaspor zmierzy się z Sivassporem.

Gol Pasquato

Cristian Pasquato zdobył trzecią bramkę w czwartej lidze włoskiej. 30-letni Włoch strzelił gola w wyjazdowym starciu z drużyną Villafranca. Były zawodnik Legii oddał dobry strzał z rzutu wolnego z okolic 25 metra i wyrównał wynik spotkania, które zakończyło się rezultatem 1:1. Po 19 kolejkach Campodarsego jest liderem grupy C Serie D.