News: Byli legioniści: Wolski strzela jako jedyny

Byli legioniści: Wolski strzela jako jedyny

Emil Kopański

16.03.2016 14:09

(akt. 07.12.2018 16:41)

Byli legioniści grali nie tylko w weekend. Niektórzy swoje spotkania rozgrywali jeszcze w poniedziałek i wtorek, ale spoglądając na całokształt – wielkich powodów do zachwytów nie ma. Jedynie Rafał Wolski zapisał swoje nazwisko w meczowym protokole w rubryce przeznaczonej dla strzelców bramek. Zapraszamy do zapoznania się z naszym tradycyjnym raportem!

W zestawieniu bierzemy pod uwagę zawodników, którzy występowali w barwach Legii w ostatnich 10 latach (od sezonu 2005/2006, wyjątkiem pozostaje Artur Boruc) i rozegrali minimum 15 oficjalnych spotkań w pierwszym zespole.

Mikel Arruabarrena (SD Huesca) – rozegrał 90 minut w wygranym 1:0 meczu z Alcorcon.

Inaki Astiz (APOEL Nikozja) – APOEL w derbach Nikozji wygrał z Omonią 2:1. Astiz spędził na murawie 90 minut.

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – drużyna Boruca wygrała ze Swansea City 3:2. Polak rozegrał pełne spotkanie.

Marcin Burkhardt (Ullensaker/Kisa IL) – rozgrywki drugiej ligi norweskiej startują na początku kwietnia.

Wladimer Dwaliszwili (Pogoń Szczecin) – Pogoń zremisowała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:1. „Lado” rozegrał 80 minut, a na murawie zastąpił go Miłosz Przybecki.

Elton Brandao (JEF United Chiba) – cały mecz z Jokohamą (1:0) spędził na ławce rezerwowych.

Łukasz Fabiański (Swansea City) – „Łabędzie” uległy AFC Bournemouth 2:3. Przed porażką swojej ekipy nie ustrzegł Fabiański, strzegący bramki przez całe spotkanie.

Dominik Furman (Hellas Verona) – Hellas zremisowało na wyjeździe z Fiorentiną 1:1. Furman po raz kolejny poczynania kolegów oglądał z ławki rezerwowych.

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar uległ Spartakowi Moskwa 1:2. Gol rozegrał 90 minut, obejrzał żółtą kartkę.

Roger Guerreiro (Villa Nova) – ekipa byłego legionisty zremisowała z Caldense 1:1. Roger wszedł na boisko w 70. minucie, zmieniając Thiago Silvy’ego.

Maciej Iwański (Ruch Chorzów) – Ruch na własnym terenie uległ Lechowi Poznań 1:3. Iwański tradycyjnie wyszedł na boisko w pierwszym składzie. Rozegrał 72 minuty, a następnie trener dał szansę Łukaszowi Hanzelowi.

Dawid Janczyk (Sandecja Nowy Sącz) – Sandecja w minionej kolejce I ligi pauzowała.

Tomasz Jarzębowski (Wigry Suwałki) – nie zagrał w zremisowanym bezbramkowo starciu z Drutex-Bytovią Bytów.

Dossa Junior (Eskisehirspor Kulubu) – Eskisehirspor zremisował 3:3 z Belediyesporem. Były defensor Legii rozegrał 90 minut, zobaczył też żółty kartonik.

Marcin Komorowski (Terek Grozny) – Terek wygrał na wyjeździe 1:0 z Dynamem Moskwa. Zmagający się z kontuzją Komorowski nie zagrał w tym meczu.

Maciej Korzym (Górnik Zabrze) – Górnik zremisował z Lechią Gdańsk 1:1, ale bez udziału Korzyma.

Dusan Kuciak (Hull City) – „Tygrysy” w sobotę zremisowały z Milton Keynes Dons 1:1, a we wtorek takim samym wynikiem zakończyło się ich starcie z Nottingham Forest. W obu spotkaniach Kuciak nie znalazł się w osiemnastce meczowej.

Daniel Łukasik (Lechia Gdańsk) – nie wystąpił w meczu z Górnikiem Zabrze.

Kamil Majkowski (Błękitni Raciąż) – w inaugurującej wiosenne zmagania w III lidze kolejce Błękitni pokonali Start Otwock 1:0. Majkowski rozegrał całe spotkanie, obejrzał żółtą kartkę.

Bruno Mezenga (Akhisar Belediyespor) – pojawił się na boisku w 76. minucie spotkania z Eskisehirsporem, zastępując Mugdata Celika. Zdążył jeszcze zostać napomniany żółtą kartką.

Jan Mucha (Slovan Bratysława) – Slovan zremisował ze Zlatymi Moravcami 0:0. Pewnym punktem zespołu ze stolicy Słowacji był ponownie Mucha, który rozegrał całe spotkanie.

Nacho Novo (Carolina RailHawks) – rozgrywki NASL wystartują dopiero w kwietniu.

Adrian Paluchowski (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie podzieliło się na wyjeździe punktami z Arką Gdynia, remisując 2:2. Paluchowski nie dostał szansy w tym meczu.

Helio Pinto (Anorthosis Famagusta Larnaka) – Anorthosis przegrał z AEK Larnaka 0:1, ale bez udziału Pinto.

Miroslav Radović (Olimpija Ljubljana) – drużyna z Ljubljany zremisowała bezbramkowo z NK Celje. Były piłkarz Legii rozegrał pełne zawody.

Piotr Rocki (Ruch Radzionków) – w ostatnim przed rozpoczęciem ligi sparingu Ruch zremisował 1:1 z Gwarkiem Ornontowice. Rocki rozegrał 71 minut, zastąpił go Damian Sadowski.

Maciej Rybus (Terek Grozny) – rozegrał 90 minut w meczu z Dynamem.

Orlando Sa (Maccabi Tel Awiw) – Maccabi pokonało 1:0 Ihoud Bnei Sakhnin. Sa w doliczonym czasie gry został zmieniony przez Edena Ben Basata. W pierwszej połowie zobaczył żółtą kartkę.

Wojciech Skaba (Ruch Chorzów) – nie zagrał w meczu z Lechem.

Marcin Smoliński (Olimpia Grudziądz) – nie wystąpił w wygranym przez Olimpię 1:0 starciu z Chojniczanką Chojnice.

Ivan Trickovski (AEK Larnaka) – w wygranym meczu z Anorthosisem wyszedł na murawę w podstawowej jedenastce. Spędził na niej 76 minut, po czym jego miejsce zajął Constantinos Mintikkis.

Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) – przeciwko Górnikowi rozegrał pełne 90 minut.

Rafał Wolski (Wisła Kraków) – trwa dobra, indywidualna passa Wolskiego. Urodzony w Kozienicach piłkarz był jednym z głównych architektów zwycięstwa Wisły w meczu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Zaliczył asystę, a w 47. minucie sam wpisał się na listę strzelców, zdobywając trzecią bramkę dla krakowian w tym meczu. W ostatniej minucie gry zmienił go Tomasz Cywka.

Dariusz Zjawiński (Cracovia) – Cracovia uległa Legii Warszawa 1:2. Zjawiński nie zagrał przeciwko swojemu byłemu klubowi.

Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers) – drużyna Żyry zremisowała z Birmingham City 0:0. Były legionista pojawił się na boisku po przerwie, zmieniając Nathana Byrne’a.