News: Byli legioniści: Wolski strzela po raz trzeci w sezonie

Byli legioniści: Wolski strzela po raz trzeci w sezonie

29.11.2016 13:35

(akt. 07.12.2018 11:28)

Trzech byłych piłkarzy Legii wpisało się w miniony weekend na listę strzelców. Przypomniał o sobie Ismael Blanco, który zdobył bramkę w starciu z Newell’s Old Boys. Zapraszamy do zapoznania się z naszym podsumowaniem!

W zestawieniu bierzemy pod uwagę zawodników, którzy występowali w barwach Legii w ostatnich 10 latach (od sezonu 2006/2007, wyjątkiem pozostaje Artur Boruc) i rozegrali minimum 15 oficjalnych spotkań w pierwszym zespole.

Inaki Astiz (APOEL Nikozja) – APOEL zremisował z Apollonem Limassol 1:1, a Astiz rozegrał całe spotkanie.

Mikel Arruabarrena (AEL Limassol) – rozegrał 80 minut w wygranym 1:0 spotkaniu z Omonią Nikozja, po czym zastąpił go Wellington Carlos.

Ismael Blanco (Colon de Santa Fe) – może być umiarkowanie zadowolony z meczu przeciwko Newell’s Old Boys. Co prawda rozegrał 66 minut i zdobył bramkę z rzutu karnego, ale jego ekipa przegrała 1:2.

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu z Arsenalem (1:3).

Ariel Borysiuk (Queens Park Rangers) – poza kadrą na mecz z Ipswich Town (0:3).

Tomasz Brzyski (Cracovia) – wyszedł na murawę w podstawowym składzie Cracovii na mecz z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (1:3). W drugiej połowie jego miejsce na murawie zajął Mateusz Cetnarski.

Marcin Burkhardt (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała z Zagłębiem Sosnowiec 0:2, a Burkhardt rozegrał 90 minut.

Wladimer Dwaliszwili (Dinamo Tbilisi) – Dinamo wygrało na wyjeździe z Torpedo Kutaisi 1:0, ale bez udziału byłego piłkarza Legii.

Elton Brandao (JEF United Chiba) – w drugiej lidze japońskiej trwa faza play-off, w której drużyna Eltona nie bierze udziału.

Ondrej Duda (Hertha Berlin) – z powodu urazu nie znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie z 1. FSV Mainz (2:1).

Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w wygranym 5:4 meczu z Crystal Palace.

Dominik Furman (Wisła Płock) – z powodu nadmiaru żółtych kartek musiał pauzować w meczu z Piastem Gliwice (0:0).

Janusz Gol (Amkar Perm) – wygrane 1:0 spotkanie z Arsenałem Tuła rozegrał w pełnym wymiarze czasowym.

Dawid Janczyk (Sandecja Nowy Sącz) – mecz z GKS Tychy został odwołany.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – rozegrał 90 minut w wygranym 2:1 meczu z Zenitem Sankt Petersburg. W drugiej połowie obejrzał żółtą kartkę.

Tomasz Jarzębowski (Wigry Suwałki) – nie znalazł się w kadrze na mecz ze Zniczem Pruszków (5:4).

Dossa Junior (AEL Limassol) – poza kadrą na mecz z Omonią.

Maciej Korzym (Sandecja Nowy Sącz) – mecz z GKS Tychy został odwołany.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – Sandhausen przegrało na własnym terenie z Unionem Berlin 0:1, a Kosecki wyszedł na murawę w podstawowym składzie. Rozegrał 60 minut, po czym zmienił go Korbinian Vollmann.

Dusan Kuciak (Hull City) – poza kadrą na mecz z West Bromwich Albion (1:1).

Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) – rozegrał 90 minut w wygranym 3:2 starciu z Dijon.

Daniel Łukasik (SV Sandhausen) – cały mecz z Unionem na ławce rezerwowych.

Kamil Majkowski (Błękitni Raciąż) – rozgrywki IV ligi w tym roku dobiegły końca.

Bruno Mezenga (Eskisehirspor) – Eskisehirspor przegrał z Sivassporem 0:2. Mezenga wyszedł na murawę w podstawowym składzie i rozegrał 90 minut. W pierwszej połowie został napomniany żółtą kartką.

Jan Mucha (Slovan Bratysława) – 90 minut w przegranym 1:2 meczu z MSK Żilina.

Nacho Novo (Glentoran Belfast) – Glentoran wygrał z Ards 1:0, ale bez udziału Nacho Novo.

Henrik Ojamaa (Go Ahead Eagles) – całe spotkanie z Willem II Tilburg obejrzał z ławki rezerwowych.

Adrian Paluchowski (Znicz Pruszków) – pojawił się na murawie w 64. minucie szalonego meczu z Wigrami Suwałki (4:5). Na cztery minuty przed końcem wpisał się na listę strzelców.

Piotr Rocki (Ruch Radzionków) – runda jesienna w IV lidze dobiegła końca.

Maciej Rybus (Olympique Lyon) – wyszedł na murawę w podstawowym składzie na mecz z Paris Saint-Germain (1:2). W przerwie jego miejsce zajął Mathieu Valbuena.

Orlando Sa (Standard Liege) – Standard wygrał z Zulte Waregem 4:1, ale Sa nie wpisał się na listę strzelców. W 62. minucie zmienił go Renaud Emond.

Wojciech Skaba (Ruch Chorzów) – nie znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie z Jagiellonią Białystok (1:2).

Marcin Smoliński (Olimpia Grudziądz) – rozegrał 90 minut w wygranym 1:0 meczu z Wisłą Puławy.

Ivan Trickovski (AEK Larnaka) – AEK pokonał Ermis 1:0, ale były legionista nie znalazł się w kadrze meczowej.

Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) – nie wystąpił w wygranym 3:0 meczu z Górnikiem Łęczna.

Rafał Wolski (Lechia Gdańsk) – w meczu z Górnikiem rozegrał 71 minut, a zmienił go Lukas Haraslin. Dwie minuty wcześniej wykorzystał podanie Marco Paixao i zdobył drugą bramkę dla Lechii.

Ivica Vrdoljak (Wisła Płock) – z powodów zdrowotnych nie znalazł się w kadrze na mecz z Piastem.

Dariusz Zjawiński (Arka Gdynia) – rozegrał pierwszą połowę w meczu z Wisłą Kraków (1:5). Zmienił go Rafał Siemaszko.

Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers) – zespół Żyry przegrał z Sheffield Wednesday 0:3, ale bez udziału byłego legionisty.