Byli piłkarze Legii poprowadzą kluby na poziomie centralnym

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

16-06-2019 / 11:41

(akt. 16-06-2019 / 12:09)

Byli piłkarze Legii Warszawa obejmują nowe stanowiska w klubach na poziomie centralnym. W niedzielę eks-kapitan stołecznej drużyny został trenerem Garbarni Kraków. W pierwszej lidze będzie zaś pracował Adam Fedoruk.

Od października 2018 roku trenerem Soły Oświęcim był Łukasz Surma. Były kapitan Legii Warszawa, mimo trudnej sytuacji, zdołał utrzymać zespół w grupie IV trzeciej ligi. Biało-czerwoni zajęli czternaste miejsce w rozgrywkach z dorobkiem 38 punktów. Teraz Surma spróbuje swoich sił na poziomie centralnym. 41-latek poprowadzi spadkowicza z pierwszej ligi, Garbarnię Kraków. Szkoleniowiec podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Surma jako piłkarz rozegrał w Legii 165 meczów, w których zdobył osiem bramek. Razem z "Wojskowymi" świętował mistrzostwo Polski w 2006 roku. Piłkarz jest rekordzistą pod względem liczby występów w Ekstraklasie, w której rozegrał 559 spotkań.

legia_lubin_45.jpg

W pierwszej lidze będzie pracował Adam Fedoruk, który ma za sobą przeszłość m.in. w Olimpii Elbląg czy Lechii Gdańsk jako asystent. W czasach kariery piłkarskiej, w latach 1993 - 1996, wystąpił w 81 spotkaniach Legii Warszawa. Teraz 52-latek związał się z Wigrami Suwałki, które w poprzednim sezonie pierwszej ligi zapewniły sobie utrzymanie w ostatniej kolejce rozgrywek. Szkoleniowiec w nowym klubie będzie współpracował z gronem byłych legionistów, w którym znajdują się Dominik Kąkolewski, Arkadiusz Najemski, Robert BartczakFilip Karbowy.

Pracę w drugiej lidze dostał zaś Kamil Socha. W poprzednim sezonie szkoleniowiec opiekował się graczami Wigier Suwałki, a w przeszłości miał związek z akademią Legii Warszawa. Teraz Socha poprowadzi w drugiej lidze Pogoń Siedlce. W poprzednim sezonie niebiesko-biali zajęli szóstą lokatę na trzecim poziomie rozgrywkowym w Polsce. Do miejsca premiowanego awansem zabrakło siedmiu punktów.

Komentarze (3)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał brygady
  • 0 / 0
Kiedy to było Fedoruk... Surma...
Major
  • 0 / 0
Surma to w sumie jeszcze nie tak dawno.
Powodzenia Panowie!