Chętnych na Michalaka nie brakuje

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

06-07-2018 / 17:48

(akt. 02-12-2018 / 11:24)

Konrad Michalak od początku okresu przygotowawczego trenuje z Legią Warszawa. Skrzydłowy walczy o miejsce w zespole po tym, jak w poprzednim sezonie robił dobre wrażenie na wypożyczeniu do Wisły Płock. Teraz młodzieżowy reprezentant Polski nie może narzekać na brak zainteresowania.

Michalak ma za sobą niezły sezon w Wiśle Płock. Skrzydłowy wybiegał na boisko w 30 meczach, strzelił gola i zanotował cztery asysty. Trener Jerzy Brzęczek obdarzył skrzydłowego zaufaniem, a ten z czasem stał się także postacią regularnie jeżdżącą na zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Polski. 

 

Piłkarz urodzony w Szprotawie latem wrócił na Łazienkowską, gdzie zaczął przygotowania do nowego sezonu z mistrzami Polski. Sam Michalak zapowiadał, że chce walczyć o miejsce w składzie. Konkurencja jest jednak duża, a system "Wojskowych" nie jest jednak wymarzonym dla typowych skrzydłowych. W trakcie sparingów stołecznej ekipy, 20-latek był sprawdzany głównie w roli wahadłowego, ale przez kilkanaście minut konfrontacji ze Stalą Mielec grał również jako napastnik. 

 

Michalak cały czas walczy o miejsce w drużynie. W piątek dostanie okazję gry w meczu z Radomiakiem Radom. Po piłkarza ustawia się jednak kolejka chętnych z Ekstraklasy. Zainteresowani z chęcią postawią na 20-latka, gdyby ten miał problemy z regularną grą w ekipie Deana Klafuricia. 

 

Jeszcze przed końcem sezonu, w Wiśle Płock podkreślano, że miejsce dla Michalaka zdecydowanie znajdzie się w drużynie. Poważnie zainteresowane jest również Zagłębie Sosnowiec, gdzie skrzydłowy w przeszłości już występował. Beniaminek Ekstraklasy byłby skłonny zaczekać na zawodnika nawet przez kolejne tygodnie i wypożyczyć go w sierpniu. Mniej śmiało o usługi zawodnika podpytują również przynajmniej dwie inne drużyny. 

 

Póki co, Michalak wciąż trenuje z pierwszym zespołem i rywalizuje o miejsce w składzie. Jeśli jednak skrzydłowy nie będzie mógł regularnie grać i nadal się rozwijać, mistrzowie Polski będą skłonni rozmawiać o wypożyczeniu 20-letniego piłkarza.

Komentarze (17)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Chorąży
 • 0 / 0
Najlepiej jeszcze na rok go wypożyczyć do Płocka.
~.,.,.,.,
 • 0 / 1
janekx puścił info, że Wolski może wrócić do zwisły

jak oblechia chce go puścić i on też nie miałby nic przeciwko, żeby iść do totalnego bankruta to znaczy, że nie ma już żadnych ambicji sportowych
Domyślny awatar Sierżant
 • 1 / 0
Z całym szacunkiem na chwilę obecną jest gdzieś miedzy Nagy-m a za Berto- nie wróży to 18- tki meczowej a nawet 23-i.
~lkm
 • 0 / 0
Szkoda by bylo gdyby nie gral, niech trener zdecyduje.
~.,.,.,.,.
 • 0 / 1
brzdączyk postawił na Michalaka i ten zaczął być pożyteczny, obecnie ma chyba większy potencjał niż Mazek i Moneta

jak przyjdzie jeszcze dobry boczny pomocnik, od razu gotowy fizycznie do gry to byłbym za wypożyczeniem Konrada ale jak nikt nie przyjdzie to śmiało można go wystawiać na ligowe korniszony, tylko nie w taktyce 3-5-2

KuchyKing, Vesović i ewentualnie Nodż to nie jest jakiś nadmiar bogactwa (na bokach mogą grać też Carlitos i Kante)
Kante nie może grać na boku.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
A co religia mu nie pozwala
~cji
 • 0 / 0
no własnie nad tym się zastanawiają mocarzu
Podpułkownik
 • 2 / 0
Na wahadło się nie nadaje, jako że kompletnie nie potrafi grać w obronie. Po jego wejściu Rumuni objeżdżali go okrutnie. Ja bym go wypożyczył jeszcze na ten sezon do ZS, niech gra regularnie. W Legii nie będzie miał na to szans, na wahadle mamy już Vesovicia, Kucharczyka i nowego zawodnika co ma zostać sprowadzony. Jedza i Hlousek też mogą od biedy tam grać.
MIT: Czy na wahadle trzeba dobrze umieć grać w obronie?

Odpowiedź: NIE.

Na wahadle przede wszystkim trzeba być szybkim i pracowitym. W obronie ma po prostu za zadanie nie ograć się jak dziecko i nie łazić na raz. Role defensywne wahadłowego zaliczają się w głównej mierze do samej jego obecności w danej strefie i ewentualnego pressingu.

Victor Moses wybitnym defensorem nie jest, a na wahadle gra dobrze. Wręcz podręcznikowo.
No i włąśnie Michalak idzie na raz za każdym razem. Więc nie nadaje się na wahadło. Poza tym nasi wahadłowi całyczas łamią linie spalonego, grając niżej niż trójka środkowych.
Podporucznik
 • 1 / 0
Zwłaszcza Jędza. Na razie raczej gra w co innego... I nie może złapać "kontaktu z bazą".
Inna sprawa, że ktoś ten kontrakt podpisał. Należy jednak pamiętać, że po doskonałym sezonie. I tu pojawia się wniosek, że sodówka potrafi odbić nawet tym, którzy pokazywali poziom sportowy, dbali o szatnię... Przykre.
Domyślny awatar Plutonowy
 • 1 / 0
Na razie to cała obrona w tym ustawieniu gra kryminał. Wahadłowi się poruszają jak "dzieci we mgle", nasza trójka obrońców sami siebie kryją. Przynajmniej w ataku jest moc.
Tak przyglądałem się jego grze z Vitorulem i będzie miał kłopoty z graniem na wahadle. Strasznie odpuszczał grę w obronie. Mimo, że wszedł dopiero na boisko to ciągle był spóźniony w kryciu i Rumuni śmigali jego stroną. Zobaczymy jak dzisiaj...
Nie wydaję mi się. On nie odpuszczał, a po prostu po stratach, które w drugiej połowie się częściej zdarzały musiał nagle wracać, a mimo, że jest jednym z najszybszych piłkarzy w całej lidze to nie ma szans by wrócił tak szybko.

Gdy przeciwnik zaczynał atak pozycyjny/kontrę spod własnej bramki to Konrad nie miał problemu się wrócić.
Trzeba sie zastanowic czy jest na tyle dobry, ze potrafi cos wniesc do gry zespolu czy moze faktycznie lepiej i dla niego i dla klubu bedzie go wypozyczyc.
~kopacz
 • 0 / 2
wiele wnosi Twoja wypowiedz