Chinyama sparingowym królem strzelców

18.02.2009 18:50

(akt. 18.12.2018 04:59)

Legia Warszawa podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej rozegrała w tym roku 10 sparingów. Rywalami legionistów byli kolejno – Unterhaching, Brann Bergen, Dynamo Kijów, Young Boys Berno, Metalurg Zaporoże, Górnik Łęczna, Olimpia Elbląg, Alemannia Aachen, Rot Weiss Essen i Bayer Leverkusen. Podopieczni Jana Urbana przegrali tylko raz z Górnikiem Łęczna 2:3 tracąc ostatniego gola w doliczonym czasie gry. Od tego meczu końcówki spotkań należały już wyłącznie do Legii. Łączny bilans spotkań to 6 wygranych, 3 remisy i 1 porażka.
W sumie Legia zdobyła w meczach towarzyskich 23 bramki, tracąc przy tym 11 goli. Królem strzelców sparingów został Takesure Chinyama z 5 bramkami (mimo, że nie zagrał w trzech sparingach w Niemczech). Tuż za nim uplasował się Adrian Paluchowski z 4 trafieniami. Legia najwięcej bramek zdobyła między 75 a 90 - siedem Strzelcy: Takesure Chinyama – 5 Adrian Paluchowski – 4 Maciej Iwański – 3 Inaki Astiz, Piotr Giza, Miroslav Radović, Maciej Rybus – po 2 Wojciech Szala, Jakub Wawrzyniak, Piotr Rocki – po 1 Kiedy strzelali: 1-15 minuta – 4 15-30 – 2 30-45 – 1 45-60 – 4 60-75 – 5 75-90 – 7 Kiedy tracili: 1-15 minuta – 2 15-30 – 1 30-45 – 2 45-60 – 2 60-75 – 2 75-90 - 2