Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

05.11.2022 14:55

(akt. 05.11.2022 18:22)

Juniorzy starsi Legii przegrali 2:5 w LTC z Pogonią Szczecin w 13. kolejce CLJ U-19. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Szymon Grączewski i Maksymilian Stangret. Dla stołecznej drużyny była to czwarta porażka z rzędu, a siódma w tym sezonie.

Legioniści dobrze weszli w mecz i w 15. minucie objęli prowadzenie. Szymon Grączewski oddał mocny strzał z ok. 16. metra, piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali i zaskoczyła bramkarza (asysta Maksymiliana Stangreta). Prowadzenie nie trwało długo, gdyż niespełna kwadrans później warszawiacy sprokurowali rzut karny, a z 11 metrów skuteczny okazał się Yadegar Rostami. Sytuacja odwróciła się w końcówce pierwszej połowy i sędzia odgwizdał rzut karny dla Legii po faulu na Stangrecie. Najskuteczniejszy zawodnik "Wojskowych" sam podszedł do piłki i pewnie zamienił "jedenastkę" na bramkę. W pierwszych 45 minutach gospodarze dominowali na boisku i do przerwy prowadzili 2:1.

Niestety w drugiej połowie oglądaliśmy zupełnie inną drużynę, niż w pierwszej części. Pogoń szybko doprowadziła do wyrównania za sprawą Konrada Magnuszewskiego, a kolejne gole były kwestią czasu. W 58. minucie Gracjan Hyl pokonał Franciszka Chojaka po mocnym strzale z dystansu, a po chwili było już 2:4 dla "Portowców" – bramkę z rzutu karnego zdobył Igor Mencnarowski. Kropkę nad "i" postawił w 85. minucie Kacper Szczerba, który wykorzystał złe ustawienie legionistów. Czwarta porażka z rzędu stała się faktem i juniorzy starsi są coraz bliżej strefy spadkowej.

13. kolejka CLJ U-19: Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 2:5 (2:1)
Grączewski (15. min.), Stangret (36. min. – k.) – Rostami (26. min.), Magnuszewski (48. min.), Hyl (58. min.), Mencnarowski (60. min.), Szczerba (85. min.)

Żółte kartki: Boczoń, Okusami, Grączewski, Niedźwiedzki

Legia: Chojak – Saganowski (60' Krajewski), Boczoń (66' Mikołajczyk), Okusami, Bochniak – Kieraś, Lachowicz (72' Misztal), Grączewski – Puciłowski, Stangret (82' Siodłowski), Kiedrowicz (66' Niedźwiedzki)