CLJ: Derby dla Legii!

05.12.2020 14:08

(akt. 05.12.2020 15:34)

Derby dla "Wojskowych"! Legia Warszawa zwyciężyła na wyjeździe 2:0 z Escolą Varsovia w 17. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Gole dla legionistów strzelili Radosław Cielemęcki i Wiktor Kamiński.

Trener juniorów starszych Legii, Grzegorz Szoka, powołał na sobotnie spotkanie 17 zawodników. Ekipie do lat 18 pomogło trzech piłkarzy III-ligowych rezerw – Jakub KowyniaKacper Gościniarek i Radosław Cielemęcki. Warto dodać, że w kadrze CLJ U-18 po raz pierwszy pojawił się Patryk Winiarski z rocznika 2004, który w ostatnim czasie występował w zespole do lat 17. Sztab szkoleniowy nie skorzystał za to m.in. z: Patryka PierzakaMarcela MyszkiDawida GrzelakaBartosza WicenciakaHuberta DerlatkiKacpra ImiołkaPatryka Romanowskiego oraz Damiana Urbana, którzy zmagają się z kontuzjami.

Na początku meczu lepiej radziła sobie Escola, która częściej gościła na połowie Legii i starała się stwarzać zagrożenie m.in. po akcjach na skrzydłach. Miejscowi swobodniej czuli się na murawie i stosowali wysoki pressing, gdy Legia utrzymywała się przy piłce. W 9. minucie rywale mogli objąć prowadzenie. Jeden z zawodników dośrodkował z prawej strony w okolice dalszego słupka. Tam pojawił się Mateusz Szmyd, który oddał płaski strzał, a piłka minimalnie minęła bramkę. Kilkadziesiąt sekund później Adrian Bielka sprytnie wyłuskał piłkę spod nóg Łukasza Rytelewskiego w bocznym sektorze pola karnego. Gracz gospodarzy wycofał zagranie na środek "szesnastki" do Szmyda, lecz podanie okazało się niedokładne.

W pewnym momencie Cielemęcki dobrze dograł w pole karne Escoli do Wiktora Kamińskiego, który był pilnowany przez dwóch obrońców. Piłka odskoczyła napastnikowi "Wojskowych" - który szukał miejsca do oddania strzału - i została przechwycona przez miejscowych. W 26. minucie Patryk Pytlewski pojawił się po prawej stronie "szesnastki" i zagrał na ok. 14. metr. Do piłki dobiegł były zawodnik Legii, Filip Szewczyk. Stoper próbował oddać strzał, lecz Bartosz Ślendak skutecznie wybił futbolówkę poza pole karne. Z czasem legioniści mieli więcej do powiedzenia, mieli parę sytuacji w ofensywie i spotkanie na obiekcie Escoli się wyrównało.

Po zamieszaniu spowodowanym rzutem rożnym, Kacper Skwierczyński zgrał piłkę głową w boczny sektor pola karnego do Cielemęckiego. Pomocnik oddał mocny strzał z prawej nogi, który wybronił do boku Krystian Michalski. Kamiński, będący w "szesnastce", chciał jeszcze uderzyć z głowy, lecz Błażej Makar dobrze interweniował w polu karnym.

Legioniści z przytupem rozpoczęli drugą połowę. Skwierczyński zagrał na lewą stronę do Kamińskiego. Snajper "Wojskowych" zacentrował w pole karne. Cielemęcki przyjął piłkę na klatkę piersiową, uderzył z lewej nogi w kierunku lewego, dolnego rogu bramki, i cieszył się z trafienia. Parę chwil później miejscowi mieli rzut rożny - po dośrodkowaniu w pole karne Szewczyk główkował nieco ponad poprzeczką.

W 66. minucie Cezary Polak pojawił się w "szesnastce" Legii, lecz jego strzał okazał się niecelny i poszybował ponad bramką. Z każdą minutą rozkręcała się Escola. Gospodarze dążyli do wyrównania, ale "Wojskowi" wychodzili z opresji.

W doliczonym czasie gry rywale mogli wyrównać. Polak otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola, wbiegł w pole karne z prawej strony, a Kowynia popisał się świetną interwencją. Co stało się kilkadziesiąt sekund później? Legia podwyższyła rezultat! Kamiński popędził prawą stroną, wbiegł w "szesnastkę" z prawej strony i oddał potężny strzał z prawej nogi, z ok. 15. metra, w kierunku dalszego słupka. Piłka wpadła do siatki!

Legia wygrała 2:0 w ostatnim meczu o stawkę w 2020 roku. Po pierwszej części sezonu "Wojskowi" plasują się na 6. pozycji z dorobkiem 28 punktów.

CLJ: Escola Varsovia – Legia Warszawa 0:2 (0:0)

Cielemęcki (46. min.), Kamiński (90. min.)

Escola (skład wyjściowy): Michalski - Szewczyk, Błachewicz, Tutyskinas, Pytlewski, Polowiec, Bielka, Makar, Juritka, Szmyd, Farbiszewski

Legia: Kowynia - Pacek, Munik, Rytelewski, Czajkowski - Ślendak, Gościniarek (90' Kochanowski), Cielemęcki (90' Janaszek) - Skwierczyński (82' Vidosević), Kamiński, Staniszewski (61' Dawid)