Jordan Majchrzak

CLJ: Druga porażka z rzędu

11.06.2021 14:10

(akt. 11.06.2021 14:21)

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe 1:4 z Wisłą Kraków w 29. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Stołeczny klub objął prowadzenie po bramce Jordana Majchrzaka, lecz rywale zdołali odwrócić losy meczu i zdobyć trzy punkty.

Trener juniorów starszych, Grzegorz Szoka, powołał na piątkowe spotkanie 18 piłkarzy. W składzie znaleźli się m.in. bramkarz z rocznika 2005 – Tomasz Zieliński, a także Sebastan Kieraś (stoper, rocznik 2004), który na co dzień gra w drużynie juniorów młodszych (U-17). W kadrze nie ma m.in. kontuzjowanych: Marcela MyszkiKacpra Imiołka oraz Szymona Bednarza.

Początek spotkania okazał się bardzo interesujący. Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu meczu, Wisła stworzyła niezłą sytuację po rzucie wolnym z bocznego sektora boiska. Wiktor Szywacz oddał bezpośredni strzał i trafił w słupek. Chwilę później legioniści również wykreowali niezłą akcję w ofensywie. Kajetan Staniszewski pojawił się po lewej stronie i zagrał wzdłuż boiska do Igora Strzałka, którego uderzenie z 6. metra zostało zablokowane. W 8. minucie Sławomir Chmiel dopadł do zagrania z głębi pola, wbiegł w pole karne i oddał mocny strzał, który został wybroniony przez Jakuba Kowynię. Moment później Filip Jania, po dobiegnięciu do piłki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, zdecydował się na strzał z dystansu - futbolówka poleciała nieco obok bramki. Warszawiacy odpowiedzieli płaskim uderzeniem Bartosza Wicenciaka z 18. metra, ale golkiper Wisły nie dał się zaskoczyć.

Trochę później stołeczny klub przeprowadził ciekawą akcję. Fryderyk Janaszek sprytnie zagrał w boczny sektor boiska do Huberta Derlatki. Wahadłowy zacentrował w pole karne, w którym byli m.in. Janaszek i Jordan Majchrzak. Ostatecznie, piłka odbiła się od drugiego z wymienionych graczy i opuściła boisko. W 16. minucie Legia wyszła na prowadzenie! Wicenciak prostopadle podał do Majchrzaka, który świetnie obrócił się z piłką, znalazł się w "szesnastce" i z zimną krwią trafił do siatki.

Po tym trafieniu, "Wojskowi" podkręcili tempo i regularnie starali się tworzyć okazje w ataku. W pewnym momencie Janaszek oddał strzał zza pola karnego. Uderzenie zostało zablokowane, ale piłka ponownie trafiła pod nogi legionisty, który - będąc pilnowanym przez kilku piłkarzy "Białej Gwiazdy" - oddał mocny strzał, nieco ponad poprzeczką. Krakowianie też szukali szans z przodu, lecz brakowało im precyzji, większego spokoju. W 39. minucie Wisła doprowadziła do remisu. Szywacz dokładnie zagrał za linię obrony do Karola Sałamaja, który pojawił się na 16. metrze, wykonał wślizg i umieścił piłkę w siatce. W końcówce pierwszej połowy Janaszek umieścił futbolówkę w siatce, lecz gol nie został uznany, ponieważ Majchrzak, który podał do niego piłkę, popełnił faul w ataku.

Na starcie drugiej połowy lepiej prezentowali się wiślacy. W 56. minucie Chmiel zdecydował się na mocne uderzenie z 18. metra. Kowynia zbił do boku piłkę, do której dobiegł jeszcze Paweł Koncewicz-Żyłka. Po chwili było już 2:1 dla Wisły. Arkadiusz Ziarko sprytnie wbiegł w pole karne z lewej strony i wycofał piłkę na 7. metro do Patryka Warczaka, który skierował futbolówkę do siatki. Kilka chwil później "Biała Gwiazda" podwyższyła prowadzenie. Ziarko wycofał piłkę na 9. metr. Sałamaj podał do Piotra Ćwika, który oddał strzał z dystansu i strzelił gola. W jednej z akcji Sałamaj minął dwóch legionistów i uderzył z pola karnego, lecz Kowynia popisał się skuteczną interwencją. Moment później to Janaszek świetnie wymanewrował dwóch piłkarz Wisły w bocznym sektorze "szesnastki". Napastnik Legii zbiegł do środka "szesnastki" i oddał płaski strzał w kierunku bliższego słupka, ale bramkarz Wisły spokojnie złapał piłkę.

W 80. minucie padło czwarte trafienie dla Wisły. Jeden z rywali pojawił się po prawej stronie "szesnastki" i oddał płaski strzał. Kowynia chciał wybronić uderzenie, lecz nie złapał piłki, do której dopadł Karol Tokarczyk i dopełnił formalności z bliskiej odległości. Ostatecznie, legioniści przegrali na wyjeździe 1:4 z Wisłą.

W sobotę, 19 czerwca (godz. 12:00), "Wojskowi" zmierzą się w LTC z Hutnikiem Kraków. Dla Legii będzie to ostatnie spotkanie ligowe w sezonie.

CLJ: Wisła Kraków – Legia Warszawa 4:1 (1:1)

Sałamaj (39. min.), Warczak (58. min.), Ćwik (62. min.), Tokarczyk (80. min.) - Majchrzak (16. min)

Legia: Kowynia – Kieraś, Munik, Pacek – Derlatka (80' Romanowski), Dawid (80' Kochanowski), Strzałek, Wicenciak (64' Rytelewski), Staniszewski (64' Kiedrowicz) – Majchrzak, Janaszek