Kajetan Staniszewski

CLJ: Drugie zwycięstwo z rzędu

11.09.2021 14:00

(akt. 11.09.2021 17:23)

Legia Warszawa wygrała na wyjeździe 2:1 z Wartą Poznań w 5. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Igor Strzałek i Kajetan Staniszewski. Dla stołecznego klubu to drugie zwycięstwo z rzędu.

Szkoleniowiec Legii U-18, Grzegorz Szoka, powołał 18 zawodników na sobotnie spotkanie. W kadrze znaleźli się Jakub Furman (stoper), Maciej Kikolski (bramkarz), Kuba Wiśniewski (prawy obrońca) i wspomniany Niedźwiedzki (skrzydłowy), którzy na co dzień trenują z III-ligowymi rezerwami.

Do przerwy rywale prowadzili 1:0, ale w drugiej połowie Legia odwróciła losy rywalizacji. Po odbiorze piłki w środku pola, nastąpiło zagranie do boku, a potem z powrotem do środa. Bartosz Wicenciak wbiegł w pole karne i podał do Igora Strzałka, który trafił do siatki. W 71. minucie padła druga bramka dla gości. Strzałek zagrał do Kajetana Staniszewskiego, a ten przełożył piłkę na lewą nogę i oddał skuteczny strzał w kierunku dalszego słupka.

Ostatecznie, "Wojskowi" zwyciężyli 2:1, a za tydzień (18.09, godz. 11:00) zmierzą się w LTC z Pogonią Szczecin.

Warta Poznań - Legia Warszawa 1:2 (1:0)

Kluczyński (10. min.) - Strzałek (58. min.), Staniszewski (71. min.)

Legia (skład wyjściowy): Kikolski - Winiarski, Kieraś, Bednarz, Pacek (43' Wiśniewski) - Knera, Dawid (46' Wicenciak), Strzałek (75' Sobociński) - Kiedrowicz (70' Romanowski), Majchrzak, Niedźwiedzki