Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

21.05.2022 15:25

(akt. 21.05.2022 15:26)

Legia wygrała w LTC 3:2 z Wisłą Kraków w 29. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Jordan Majchrzak, Jakub Jędrasik i Dawid Niedźwiedzki. Dla legionistów to drugie zwycięstwo z rzędu.

Warszawiacy odważnie zaatakowali na początku spotkania i już w 2. minucie objęli prowadzenie, do siatki trafił Jordan Majchrzak. Niespełna pół godziny później piłkarze "Białej Gwiazdy" przeprowadzili groźny kontratak. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska jeden z obrońców Legii zagrał ręką w polu karnym i arbiter wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł Dorian Gądek i pewnie zamienił rzut karny na bramkę. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 1:1.

Start drugiej połowy okazał się bardzo wyrównany, lecz w 51. minucie dobry strzał z dystansu oddał Arkadiusz Ziarko i dał Wiśle prowadzenie. Na odpowiedź zawodników Grzegorza Szoki nie trzeba było długo czekać. Kilkadziesiąt sekund później w podobny sposób do wyrównania doprowadził Jakub Jędrasik, a po chwili gola na 3:2 strzelił Dawid Niedźwiedzki. Warszawiacy kontrolowali przebieg gry i skutecznie przerywali próby ataków gości. Wynik już się nie zmienił i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Legii 3:2.

W następną sobotę (28.05, godz. 13:00) "Wojskowi" zakończą sezon wyjazdowym meczem ze Stalą Rzeszów.

CLJ: Legia Warszawa – Wisła Kraków 3:2 (1:1)
Majchrzak (2. min.), Jędrasik (51. min.), Niedźwiedzki (53. min.) – Gądek (29. min.), Ziarko (50. min.)

Legia (skład wyjściowy): Kowynia – Wiśniewski, Kieraś, Wnorowski, Romanowski – Knera, Sobociński, Lachowicz, Jędrasik – Majchrzak, Niedźwiedzki