CLJ: Emocjonująca końcówka. Remis z rezerwami Znicza

01.02.2020 15:37

(akt. 01.02.2020 16:18)

Juniorzy starsi Legii zremisowali 2:2 z czwartoligowymi rezerwami Znicza Pruszków. Gole dla warszawiaków strzelili Dawid Barnowski oraz Jakub Czajkowski. Sparing odbył się przy boisku bocznym przy Łazienkowskiej.

Legioniści starali się atakować od początku sparingu. Legioniści częściej zapędzali się pod pole karne rywali. Warszawiacy objęli prowadzenie w 10. minucie. Hubert Derlatka podłączył się do ofensywy. Prawy obrońca ruszył skrzydłem i przerzucił ciężar gry na lewą stronę, do Dawida Barnowskiego. Zawodnik z rocznika 2002 zbiegł do środka, oddał strzał i pokonał golkipera gości.

Miejscowi chcieli pójść za ciosem. Barnowski zagrał w „szesnastkę” do lepiej ustawionego Gabora Grabowskiego, lecz jego uderzenie obronił bramkarz. Po pewnym czasie Patryk Pierzak pojawił się na lewej flance, wbiegł w pole karne, ale strzał z ostrego kąta okazał się trochę niecelny. Po minięciu 30 minut, więcej do powiedzenia miał Znicz. Przeciwnicy stworzyli dwie dogodne okazje po wycofaniu piłek z prawej strony w „szesnastkę” , ale nie udało im się ich wykorzystać. Co więcej, przyjezdni zabrali się do kontrataku, lecz Kacper Czajkowski stanął na wysokości zadania i uchronił Legię przed stratą gola.

Po przerwie jeden z rywali zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości, lecz bramkarz Legii nie miał większych problemów z obroną. Parę minut później Grabowski wypatrzył niepilnowanego Kacpra Imiołka. Boczny defensor pojawił się w polu karnym, jednak trafił w boczną siatkę. Kilkanaście sekund później lewy obrońca ponownie był bliski szczęścia, ale musiał uznać wyższość golkipera Znicza.

Po godzinie gry szkoleniowiec Szoka dokonał pięciu roszad w składzie. Po chwili Pierzak rozpędził się w środku pola i podał do wprowadzonego Damian Urbana. Lewy defensor dośrodkował z lewej strony, ale golkiper rywali był czujny i złapał futbolówkę. Potem goście znowu zaczęli się lepiej prezentować. Przeciwnicy wywalczyli kilka stałych fragmentów i chętnie podłączali się do przodu. W 70. minucie doprowadzili do wyrównania, a później objęli prowadzenie po wykorzystaniu miękkiej centry z prawej strony. W ostatnich sekundach miejscowi zdobyli bramkę. Gola strzelił Jakub Czajkowski. Ostatecznie legioniści zremisowali 2:2 z czwartoligowymi rezerwami Znicza.

W następny weekend stołeczny klub dwukrotnie zmierzy się na wyjeździe z zagranicznymi rywalami. Legia sparingowo zagra z AS Trenczyn oraz FC Slovacko.

Legia Warszawa CLJ U-18 – Znicz II Pruszków 2:2 (1:0)

Barnowski (10. min.), J. Czajkowski (90. min.)  – (70. min.), (85. min.)

Legia: K. Czajkowski – Derlatka, Rokosz (60’ Szewczyk), Rytelewski, Imiołek (60’ Urban) – Kwiatkowski (60’ Krasicki), Munik (46’ J. Czajkowski), Gościniarek (60’ Kochanowski), Barnowski – Pierzak – Grabowski (60’ Munik)