CLJ: Falstart

11.03.2023 16:00

(akt. 11.03.2023 17:37)

Juniorzy starsi Legii przegrali w LTC 0:1 z Cracovią w pierwszym, oficjalnym meczu w 2023 roku (18. kolejka CLJ U-19). Jedynego gola strzelił Kacper Śmiglewski, który miesiąc temu zadebiutował w ekstraklasie, w spotkaniu z... "Wojskowymi", na stadionie przy Łazienkowskiej.

Trener Legii U-19, Filip Raczkowski, nie miał do dyspozycji Karola Kosiorka, który podczas jednego ze sparingów zerwał więzadła krzyżowe, pękła mu też łąkotka w kolanie. Kolejny problem pojawił się w 30. minucie sobotniego spotkania, gdy Bartosz Mikołajczyk opuścił boisko ze względu na uraz (spuchnięta kostka).

Po pierwszej połowie utrzymywał się bezbramkowy remis. Legia nie stworzyła klarowniejszych sytuacji, jedną wykreowała Cracovia, która strzeliła gola, ale nie został on uznany z powodu spalonego. Pojawiła się rąbanka, dużo walki w środku pola. Rywale zakładali bardzo wysoki pressing, tak ostro i tak mało miejsca nie ma czasem nawet w ekstraklasie. Po przyjęciu, zawodnik "Wojskowych" miał jedną, maksymalnie dwie sekundy na podanie, najlepiej z tzw. pierwszej. Jeśli tego brakowało, to od razu był wślizg.

Konkret pojawił się po przerwie, ze strony "Pasów", które objęły prowadzenie po niecałej godzinie gry. Gola strzelił Kacper Śmiglewski, który w lutym br. zadebiutował w ekstraklasie, w meczu z… Legią, przy Łazienkowskiej (2:2). Napastnik dopadł do dośrodkowania ze skrzydła i skutecznie główkował. Stołecznej drużynie – tak, jak w pierwszych 45 minutach – brakowało dogodniejszych okazji w drugiej połowie. W końcówce szansę miał Szymon Siodłowski, lecz nie trafił w bramkę.

Ostatecznie "Wojskowi" przegrali 0:1 z Cracovią, a w przyszłą sobotę, 18 marca (godz. 12:00), zagrają na wyjeździe z Polonią Warszawa.

18. kolejka CLJ U-19: Legia Warszawa – Cracovia 0:1 (0:0)
Śmiglewski (56. min.)

Legia: Murawski – Saganowski, Bednarz (27' Okusami), Potulski, Bochniak – Adkonis, Mikołajczyk (30' Lachowicz), Sobociński (82' Siodłowski) – Puciłowski, Stangret, Niedźwiedzki (57' Pchełka)

Cracovia (skład wyjściowy): Kramarz – Tkaczuk, Hyla, Łuczyk, Konieczny, Mrozik, Rózga, Kociołek, Hołda, Kolec, Śmiglewski