CLJ: "Jaga" pokonana!

Źródło: Legia.Net, Twitter, Akademia Jagiellonii

27.09.2020 15:15

(akt. 03.10.2020 19:31)

Legia Warszawa zwyciężyła na wyjeździe 4:1 z Jagiellonią Białystok w 7. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Bramki dla stołecznego klubu zdobyli Wiktor Kamiński, Patryk Pierzak, Szymon Bednarz i Kajetan Staniszewski.

Trener Grzegorz Szoka powołał 18 piłkarzy na niedzielne spotkanie z Jagiellonią. W kadrze znalazło się dwóch zawodników z drugiej drużyny Legii: Jakub Kowynia oraz Jakub Kwiatkowski (więcej o nich tutaj). Obaj znaleźli się w wyjściowej "jedenastce”. Drużynie do lat 18 nie pomogli za to m.in. Jakub CzajkowskiBartosz Wicenciak Michał Kochanowski, którzy są kontuzjowani. Co ciekawe, w składzie klubu z Białegostoku znalazł się 16-letni bramkarz, Xavier Dziekoński, który ma na koncie 2 występy w ekstraklasie.

Początek okazał się bardzo ciekawy, na murawie dużo się działo. Pierwsze minuty rywalizacji należały do warszawiaków, którzy wykreowali parę dogodnych sytuacji w ofensywie. Po jednej z nich trafili w słupek. Potem przeciwnicy odpowiedzieli kilkoma akcjami, ale legioniści wychodzili z opresji. W niektórych fragmentach dochodziło do wymian ciosów. Raz atakowała Legia, a po chwili odpowiadała Jagiellonia.

W 33. minucie "Wojskowi" otrzymali rzut karny, który pewnie wykorzystał Wiktor Kamiński z rocznika 2004. Pod koniec pierwszej części gry "Jaga" stworzyła spore zagrożenie w "szesnastce" Legii po rzucie rożnym, ale gospodarzom nie udało się tego wykorzystać. Moment później Kamiński znalazł się sam na sam z Dziekońskim, lecz golkiper żółto-czerwonych popisał się skuteczną interwencją. W 42. minucie do siatki Jagiellonii - po dośrodkowaniu Huberta Derlatki z rzutu rożnego - trafił Patryk Pierzak. Warszawiacy podwyższyli wynik i schodzili na przerwę z przewagą dwóch trafień.

Rywale z przytupem rozpoczęli drugą odsłonę, bo od gola kontaktowego. Bramkę dla miejscowych zdobył Radosław Zyśk. Białostoczanie próbowali wrzucić jeszcze wyższy bieg i doprowadzić do wyrównania. Mieli przewagę, lecz później gra się wyrównała. Od 73. minuty stołeczny klub prowadził już 3:1 (bramka Szymona Bednarza po rzucie rożnym wykonywanym przez Derlatkę), a kilka chwil później strzelił czwartego gola w spotkaniu. Pierzak podał do Kajetana Staniszewskiego, który uderzył w kierunku dalszego słupka i cieszył się z trafienia.

Legia wygrała 4:1 z Jagiellonią w Białymstoku i po 7 spotkaniach uzbierała 15 punktów (trzecie miejsce). "Wojskowi" mają tyle samo "oczek" co druga Wisła Kraków (która ma o jeden mecz mniej) i tracą zaledwie jedno do lidera, Zagłębia Lubin. W następnej kolejce stołeczny klub zmierzy się w LTC z Gwarkiem Zabrze. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 3 października, o godz. 11:00.

CLJ: Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 1:4 (0:2)

Zyśk (47. min.) - Kamiński (33. min. – k.), Pierzak (42. min.), Bednarz (73. min.), Staniszewski (76. min.)

Jagiellonia (skład wyjściowy): Dziekoński - Żero, Tymendorf, Kalinowski, Maciejuk, Krysik, Krasuski, Latuszek, Lutostański, Toporkiewicz, Zyśk

Legia: Kowynia – Derlatka, Bednarz, Urban, Kwiatkowski – Dawid (80' Vidosević), Rytelewski (80' Ślendak), Pierzak – Skwierczyński (66' Munik), Kamiński (75' Pacek), Barnowski (75' Staniszewski)