Igor Kośliński

Źródło: Legia.Net, akademia.legia.com

23.03.2015 08:51

(akt. 08.12.2018 01:58)

W meczu 20. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Legia Warszawa 1996/97 wygrała z zespołem ŁKS 1926 Łomża 1:0. Decydująca bramka padła dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry i był to gol samobójczy. Zespół Legii przez większość meczu grał w osłabieniu po tym, jak Rafał Makowski obejrzał czerwoną kartkę w 42. minucie spotkania.

Legioniści mogli mówić o dużym szczęściu, gdyż sami praktycznie nie potrafili zagrozić bramce rywala. Dwie próby z rzutów wolnych w pierwszej połowie, kilka akcji indywidualnych to niewiele biorąc pod uwagę potencjał indywidualny naszego zespołu.

Bramka na wagę trzech punktów padła dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Po ostrej centrze w pole karne jeden z zawodników drużyny przeciwnej wbił piłkę do własnej siatki.

- Za nami kolejny mecz, w którym musieliśmy drżeć o wynik do końca. Było bardzo nerwowo. Cieszą jednak punkty, bo grę poprawimy, a punktów byśmy już nie nadrobili - po końcowym gwizdku stwierdził trener zespołu Legii Piotr Kobierecki.

Legia Warszawa 1996/97 - ŁKS 1926 Łomża 1:0 (0:0)
1:0 samobój (88')

Czerwona kartka: Rafał Makowski (42')

Legia Warszawa 1996/97 (skład wyjściowy): Dawid Leleń - Bartosz Skowron, Adrian Gapczyński, Arkadiusz Górka, Rafał Makowski, Mateusz Leleno, Filip Karbowy, Eryk Więdłocha, Miłosz Szczepański, Miłosz Kozak.