Igor Strzałek

CLJ: Legia druga w turnieju w Zabrzu

25.07.2021 12:37

(akt. 26.07.2021 14:26)

Juniorzy starsi Legii Warszawa zajęli drugie miejsce w XX Turnieju im. Ernesta Pohla w Zabrzu. Stołeczny klub przegrał w finale 2:3 ze Śląskiem Wrocław, mimo że dwukrotnie wychodził na prowadzenie. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Grzegorza Szokę zdobyli Oskar Klessa (zawodnik testowany) oraz Igor Strzałek.

Finał, który odbył się na stadionie Górnika Zabrze, dostarczył dość dużo emocji, zarówno jeden, jak i drugi zespół miał szanse w ofensywie. W 9. minucie Legia wyszła na prowadzenie. Igor Strzałek dośrodkował z rzutu wolnego, z prawej strony boiska. Jordan Majchrzak musnął piłkę głową w polu karnym. Futbolówka trafiła jeszcze do Oskara Klessy (zawodnik testowany), który strzelił gola z piątego metra. Śląsk zdołał szybko odpowiedzieć po dobrej kontrze. Hubert Konstanty dopadł do prostopadłego podania z głębi pola, wbiegł w pole karne i oddał skuteczny strzał z prawej nogi. W końcówce pierwszej połowy stołeczny klub ponownie wyszedł na prowadzenie. Majchrzak świetnie przechwycił piłkę w polu karnym rywali i zagrał wzdłuż boiska do Strzałka, który został sfaulowany. Sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał sam poszkodowany.

W 48. minucie wrocławianie znów doprowadzili do remisu. Przeciwnicy wykorzystali błąd na połowie Legii - Konstanty otrzymał podanie przed polem karnym, a następnie wbiegł w "szesnastkę" i skierował piłkę do siatki po strzale z prawej nogi. Kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu zespół z Wrocławia strzelił trzeciego gola. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, Miłosz Kurowski znalazł się przy narożniku pola karnego, chciał bodajże dośrodkować na dalszy słupek, ale wyszedł z tego strzał, który wylądował w siatce.

Ostatecznie, Śląsk zwyciężył 3:2 Legię w finale XX Turnieju im. Ernesta Pohla w Zabrzu. Warszawiacy zajęli drugie miejsce w zawodach. Warto dodać, że MVP turnieju został wybrany Strzałek.

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 2:3 (2:1)

Klessa (9. Min.), Strzałek (30. min. – k.) – Konstanty (16. min., 48. min.), Kurowski (60. min.)

Legia (skład wyjściowy): Sobczuk - Pacek, Wnorowski, Klessa, Rutkowski – Dawid, Kieraś – Kiedrowicz, Strzałek, Imiołek – Majchrzak.

Mecz trwał 2x30min.