Dawid Kiedrowicz

CLJ: Legia odwróciła losy meczu. Piąte zwycięstwo w sezonie!

01.10.2021 16:53

(akt. 01.10.2021 20:40)

Legia Warszawa wygrała u siebie 2:1 z Arką Gdynia w 8. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Bramkę dla stołecznego klubu zdobył Dawid Kiedrowicz, padł też gol samobójczy. Dla "Wojskowych" to piąte zwycięstwo w tym sezonie.

Szkoleniowiec Legii U-18, Grzegorz Szoka, powołał 18 zawodników na piątkowe spotkanie. W kadrze znaleźli się Kuba Wiśniewski i Jakub Kowynia, którzy na co dzień trenują z III-ligowymi rezerwami.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Więcej działo się w drugiej połowie. Niecały kwadrans po zmianie stron na prowadzenie wyszli rywale. Legioniści jednak dość szybko wyrównali. Po akcji Igora Strzałka, zawodnik Arki zdobył bramkę samobójczą. W 78. minucie było już 2:1 dla stołecznego klubu. Patryk Winiarski pobiegł prawą stroną i dośrodkował w kierunku Dawida Kiedrowicza, a ten oddał skuteczny strzał z powietrza.

Ostatecznie, legioniści zwyciężyli 2:1, a za tydzień zmierzą się na wyjeździe z SMS-em Łódź.

Legia Warszawa – Arka Gdynia 2:1 (0:0)

(65. min. – sam.), Kiedrowicz (78. min.) – (58. min.)

Legia (skład wyjściowy): Kowynia – Winiarski, Bednarz, Kieraś, Pacek – Knera, Bek (65' Wicenciak), Strzałek – Wiśniewski (46' Janaszek), Staniszewski, Sobociński (46' Kiedrowicz)