News: CLJ: Legia w półfinałach! (akt.) - WIDEO

CLJ: Legia w półfinałach! (akt.) - WIDEO

26.04.2015 22:28

(akt. 08.12.2018 00:45)

Legia Warszawa pokonała 2:0 Cracovię i zapewniła sobie awans do półfinałów Centralnej Ligi Juniorów jako pierwszy zespół w Polsce. Gole dla stołecznego zespołu strzelali Arkadiusz Górka z rzutu karnego oraz Sylwester Szymański. Decydujący dla losów konfrontacji był ostatni kwadrans. Mecz był rozgrywany w Wieliczce. Wkrótce zaprezentujemy dłuższą relację.

Spotkanie z Cracovią rozegrane zostało na stadionie Górnika Wieliczka, gdzie „Pasy” tradycyjnie występują w roli gospodarza meczów CLJ. Wiele wskazywało na to, że legionistów będzie czekać twarda walka o punkty – zespół z Krakowa przystąpił do spotkania w mocnym zestawieniu kadrowym, desygnując do gry choćby znanego z Ekstraklasy Bartosza Kapustkę.

Pierwsza połowa spotkania miała wyrównany przebieg. Gospodarze stworzyli sobie dwie sytuacje bramkowe – najpierw Wiktor Lasota sparował strzał z ostrego kąta, a następnie wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem Cracovii. „Wojskowi” również byli o krok od zdobycia bramki, jednak defensorzy „Pasów” wybijali piłkę dosłownie z linii bramkowej.

Mimo podobnej ilości okazji do zdobycia bramki, to legioniści przeważali pod względem posiadania piłki. „Wojskowi” po udanej taktycznie pierwszej połowie uwierzyli, że mogą wywieźć z Wieliczki komplet punktów, co ostatecznie faktycznie miało miejsce. Po zmianie stron Cracovia sporadycznie zagrażała bramce Legii, natomiast podopieczni Piotra Kobiereckiego często nękali defensywę „Pasów”.

Wynik spotkania otworzył w 79. minucie spotkania Arkadiusz Górka, który zamienił na bramkę rzut karny podyktowany po faulu na Miłoszu Szczepańskim. Zaledwie trzy minuty później na 2:0 podwyższył Sylwester Szymański, który wykończył dogranie Patryka Czarnowskiego.

- Wywozimy trzy punkty z trudnego terenu. Był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, już od pierwszych minut narzuciliśmy swój styl gry. Możemy być zadowoleni z naszej postawy, szczególnie z dużej dyscypliny taktycznej od początku spotkania – podsumował mecz z Cracovią trener Kobierecki.

CLJ: Cracovia - Legia Warszawa 0:2 (0:0)
Górka (81. min. - k.), Szymański (81. min.)

Legia: Lasota - Szrek, Kochański, Dzięcioł, Hołownia - Suchanek (65' Szymański), Małachowski, Górka, Leleno (85' Gapczyński) - Szczepański - Wojczuk (60' Czarnowski).